АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як оформити спадщину на землю

iak-oformiti-zemliu-u-vlasnist-u-spadok
4 минуты чтения

Земля є видом нерухомого майна і може передаватися у спадок, незалежно від свого цільового призначення. Процедура складання та оформлення заповіту проводиться за стандартними правилами, а ось його прийняття має кілька особливостей.

Процедура спадкування

Щоб стати повноправним власником, ви повинні виконати наступні дії:

  1. Заявити про своє право спадкування, його можна отримати через заповіт або на підставі спорідненості. Це слід зробити в 6-ти місячний термін після смерті спадкодавця за місцем його останньої реєстрації, допускається звернення за місцем знаходження успадкованого майна. Звернутися можна до державного або приватного нотаріуса на свій вибір. Якщо ви пропустили термін на півроку, спочатку доведеться направити позов до суду і отримати рішення про відновлення терміну вступу в права спадкування.
  2. Слід підтвердити права спадкодавця на дану земельну ділянку. Це може бути свідоцтво, договір (дарування, купівлі-продажу), виписка з держреєстру і інші правовстановлюючі документи. Це необхідно, тому що за законом особа яке заповідає, не повинно подавати подібні документи, це головний біль його спадкоємців.
  3. Нотаріус розглядає спадкову справу. Потрібно переконатися у відсутності інших претендентів, перевірити майно шляхом виписки з земельного кадастру, встановити його вартість для визначення суми державного збору.
  4. На підставі матеріалів справи, нотаріус складає акт про вступ у права спадщини і вносить відповідні зміни до держреєстру нерухомого майна. Новий власник отримує на руки виписку, яка і є документом, що підтверджує його права.

Зверніть увагу, що дана процедура може бути застосована в тому випадку, коли спадкоємець за все один або між ними відсутній майновий спір. Якщо ж ситуація є спірною, тоді її розгляд переноситься в судову площину.

Нюанси прийняття спадщини на землю

Сама процедура, як оформити землю у власність у спадок досить проста, але має ряд відмінностей. По-перше, не можна передати право володіння землею на ділянку, який не має кадастрового номера. Такі випадки мають місце, наприклад спадкодавець не завершив процес оформлення, вступив в права володіння до створення держреєстру, і т.д., аж до того, що інформація була просто загублена. З такої ситуації є тільки один вихід, потрібно знайти проектну організацію, яка проведе комплекс заходів по внесенню відомостей про ділянку в земкадастр. До речі, для отримання виписки з кадастру майбутній власник повинен написати спеціальну заяву, на підставі якого нотаріус складе офіційний запит.

По-друге, як і на будь-який успадковане майно, потрібно платити податки і їх розмір встановлюється під час спеціальної оціночної експертизи. Її організація та оплата лягає на плечі спадкоємця.

По-третє, не можна оформити у спадок майно, яке не відповідає своїм реєстраційних даних. Якщо під час перевірки з пункту вище, буде встановлено, що змінені межі, цільове призначення, на ділянці є незареєстровані капітальні споруди і т.д., то процес вступу в права спадкування буде припинений. Доведеться звертатися в проектну організацію, щоб привести документацію у відповідність з поточним станом об'єкта.

І ще один важливий момент. Верховний Суд України прийняв правову позицію про те, що не можна оформити у власність в землю, якої померлий користувався на підставі дозволу від місцевої влади без передачі майнових прав. Його приймачі можуть звернутися до них, з метою переукласти цей договір, але оформити її у власність не вийде.

Якщо у вас є питання по матеріалу даної статті, можете задати їх у коментарях. Також ми надаємо консультації з оформлення землі у власність.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як вибрати бюро технічної інвентаризації
    Докладніше
    Кому точно знадобляться послуги архітектора
    Докладніше
    bezpechna-pokupka-kvartiri
    Як захистити себе при покупці квартири
    Докладніше
    Поділ земельної ділянки
    Докладніше

    Полезные ссылки