АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як узаконити дачу

Як узаконити дачу1612164103
4 минуты чтения

Побудувати будинок і володіти їм це з одного боку одне і те ж саме, а з іншого - два різних поняття. Як це? Та все просто, стати власником того що побудував, можна тільки після того, як оформити право на свою будову. Але що важливо, легалізувати дачне будова потрібно ще до того як приступати до самої будівництві. Точно також і з дачею. Для її узаконення потрібні підтверджуючі документи на право володіння земельної ділянки. В іншому випадку будувати дачу законним шляхом точно не вийде.

Таким чином, узаконювати житло можна, так би мовити законно - до того як почалося саме будівництво або ж легалізувати самобуд. І як би там не було, а що в першому випадку, що в другому, повозитися з документами доведеться кожному.

Для чого потрібно проводити легалізацію дачі

Те, що за самовільну споруду можуть дати штраф, давно відомий факт для багатьох. Але і це не найважливіше, що штовхає людей на легалізацію їхньої дачі або будь-якого іншого будови. Адже не зробивши цього, Ви не зможете ні продати її, ні подарувати, ні здати, навіть таке, як комунікація, яку потрібно підводити до будинку, буде під забороною. При цьому, що також важливо, узаконити дачний будинок набагато дешевше, ніж платити потім штраф. Це говорить про те, що не варто відкладати в довгий ящик такий момент як узаконення житла, будь-то будинок або дача.

Які документи можна заздалегідь підготувати для узаконення дачі

Якщо Ви тільки плануєте будувати дачу, тоді краще робити все законно і уникнути, таким чином, ряду можливих проблем. Тому:

  1. Отримуємо будівельний паспорт, розробляємо проект і отримуємо містобудівні умови на свою будову

Для тих випадків, коли майбутній будинок або дача не матимуть площу більше 300 м², можна просто зайнятися оформленням будівельного паспорта. Для тих будинків, площа яких буде понад 300 м², спочатку розробляється проект.

  1. Подаємо заяву про те, що буде проводитися будова

Для цього потрібно відправитися в ДАБК і зробити заяву про будівельні роботи, отримавши індивідуальний код своєму повідомленню.

  1. Провести технічну інвентаризацію

Після того, як буде проведена техінвентарізаціі Ви отримаєте техпаспорт на свою дачу.

  1. О тримати декларацію про те, що будинок (дача) готовий до експлуатації

У тому ж ДАБК подається декларація про те, що Ваш об'єкт (дача) готова до експлуатації. Буде проведено виїзд фахівця, який звірить відповідність споруди її проекту. Якщо щось не зійдеться, декларація буде доопрацьовуватися.

  1. Присвоєння адреси

Ваш дачний будинок повинен мати свою поштову адресу. Це функція давно доступна не тільки для житлових будинків, а й для дачних будівель.

  1. Отримати документи, які підтвердять Ваше право власності

Отримати такі документи можна Державній реєстраційній службі або ж в нотаріуса. Але в будь-якому випадку без них ніяк.

Що робити якщо Ви вже побудували дачу, але не маєте на неї ніяких документів

Як уже згадувалося вище, краще все робити заздалегідь і уникнути подібних питань. Але якщо вже так вийшло, то в районній адміністрації можна спробувати узаконити свою дачу. Якщо ж ні, тоді все робиться, слідуючи судовому порядку.

Отже, звернувшись до суду з такою заявою про легалізацію, чекаємо його рішення. При цьому, часто суд відхиляє Вашу заяву, виступаючи не у Вашу користь. У зв'язку з цим, краще заздалегідь надати довідку з районної архітектурної та пожежної служби. Непогано буде отримати і надати суду довідку, видану районної санітарно-епідеміологічною станцією. В кінцевому підсумку Ви доведіть той факт, що Ваше будова відповідає всім нормам і стандартам.

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що звернувшись за нашою допомогою, ми все зробимо за Вас. При цьому в найшвидші строки!


Коментарі: 0

    Схожі статті

    otmena-smetnoi-zarplaty-dlia-stroitelei
    Незабаром Мінрегіон може скасувати кошторисну зарплату для будівельників
    Докладніше
    privatizatsiia-kvartiri
    Приватизація квартири 2019
    Докладніше
    Оцінка земельної ділянки1622019291
    Оцінка земельної ділянки
    Докладніше
    Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
    Докладніше

    Полезные ссылки