АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Що таке категорія складності об'єкта будівництва

kategoriyi-skladnosti-obiekta-budivnitstva-ukrayini
4 минуты чтения

Перед тим як приступити до розробки проектної документації слід визначити категорію складності об'єкта будівництва. Це спеціальна класифікація, затверджена постановою уряду і покликана визначати потенційний рівень фінансової, екологічної, історичної та іншої небезпеки, пов'язаної з даним проектом.

Щоб було зрозуміло, скажімо, що в залежності від категорії складності, встановлюється, скільки людей може постраждати при руйнуванні об'єкта або, навпаки, в результаті його зведення. А також, яких збитків буде завдано екології країни, чи не опиняться під загрозою пам'ятники, можливу шкоду транспортної або іншої інфраструктури і т.д.

Класифікація

Всього в Україні виділяють п'ять груп складності, де перша є найбезпечнішою. Давайте розберемо їх докладніше:

 1. У неї потрапляють об'єкти на яких не проживають або постійно не знаходяться люди. У разі його руйнування максимальну небезпеку така конструкція являє для 50 осіб всередині і 100 зовні, економічний збиток не перевищує 2000 мінімальних зарплат, інфраструктура і історичну спадщину поза загрозою. Першу категорію привласнюють гаражів, альтанок і схожим об'єктів, в тому числі складських приміщень.
 2. На такому об'єкті може постійно працювати або проживати до 50 осіб, до цієї групи можна віднести як приватний будинок, так і невеликий офіс або інше комерційне приміщення. Від першої групи відрізняється лише тим, що на об'єкті постійно перебувають люди.
 3. Під третю групу можна підвести багатоквартирний будинок або офісний центр, обмеження по кількості проживаючих або працюючих людей в 300 чоловік. Економічні збитки від руйнування такого об'єкта може скласти до 15 000 мінімальних зарплат, в тому числі може бути завдано шкоди місцевій інфраструктурі. Якщо говорити про багатоповерхових житлових будинках, то до третьої групи належать далеко не всі, адже в сучасних багатоповерхівках живе куди більше людей.
 4. Об'єкти, розраховані на 300 і більше осіб, в тому числі, такі як залізничний вокзал, дитячий сад, школа, критий ринок, торгово-розважальний комплекс та інші. Мається на увазі, що в разі руйнування постраждати може до 1000 чоловік знаходяться всередині і понад 10000 чоловік зовні, також може бути завдано збитків пам'яткам місцевого значення та інфраструктурі регіону.
 5. Сюди потрапляють об'єкти, руйнування яких може призвести до незворотних наслідків, наприклад знищення інфраструктури в масштабах країни. Як приклад можна привести атомні або гідроелектростанції.

Визначити до якої групи належить ваш об'єкт будівництва повинні в проектному бюро, де ви будете розроблятися необхідну дозвільну документацію. Це можна сказати відправна точка, при складанні будь-якого проекту.

На що впливає категорія об'єкта

Безпосередньо для забудовника, даний критерій впливає на склад пакета проектної документації, а також на процес отримання дозволу на початок робіт та подальше введення об'єкта в експлуатацію.

Зараз для I-III категорії істотно спростили правила отримання дозволу та введення в експлуатацію, наприклад документи можна подавати онлайн, а частина з них зовсім скасована. Але як відзначають в державній інспекції з нагляду над будівництвом, введення даних пільг буде збігатися з посиленням контролю над правильністю визначення категорії складності. Чиновники обіцяють боротися з нечесними забудовниками, які розбивають один об'єкт на кілька, з метою провести оформлення за спрощеною процедурою.

Найбільшу вигоду від цієї нової системи отримають фізичні особи, які займаються будівництвом житлових і господарських будівель в особистих цілях, тобто об'єктів з першої і другої групи.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  uzgodzhennia-vkhidnoyi-grupi-nezhitlovogo-primishchennia
  Що таке вхідна група і як її узгодити
  Докладніше
  pravila-stvorennia-suchasnogo-interieru
  Як створити сучасний інтер'єр
  Докладніше
  pravilne-planuvannia-kvartiri
  Правильне планування квартири
  Докладніше
  otsenka-doli-v-kvartire
  Оцінка частки в квартирі (кімнати або частини)
  Докладніше

  Полезные ссылки