АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

З чого почати будівництво заміського будинку

z-chogo-pochati-budivnitstvo-zamiskogo-budinku
4 минуты чтения

На питання про початковий етап будівництва заміського будинку більшість відповість, що це фундамент. Також часто згадують розробку проекту та отримання дозволу на будівництво. Але на практиці до цього потрібно виконати ще ряд робіт, про які згадують тільки фахівці. Сьогодні ми поговоримо про те, які роботи слід провести ще до того, як приступити до проектування та будівництва.

Оформлення землі у власність

Перше що потрібно зробити, так це перевірити наявність свідоцтва власності на земельну ділянку. Часто буває так, що роботи починаються на ділянці, який дістався у спадок від родичів, колись був отриманий в тимчасове користування від місцевої влади, є самозахопленням і т.д. Йдеться про те, що земля, яку ви вважаєте своєю, з великою часткою ймовірності може бути спірною. А Кому належить земельна ділянка, той володіє і будівлями на ньому. Тому після того як ви приступите до будівельних робіт, у вас цілком можуть з'явитися конкуренти, які також претендують на цю землю.

Тому на питання з чого почати будівництво заміського будинку, правильною відповіддю буде знайти свідоцтво про власність на землю. Якщо такого документа немає, його слід відновити або оформити, тому що часто цей процес не доводять до логічного завершення.

Незалежно від того отримали ви землю по безкоштовній схемі для індивідуального житлового будівництва, успадкували, придбали шляхом поділу великої ділянки на кілька або іншим чином, даний факт підтверджується видачею відповідного свідоцтва. Якщо все було зроблено, як годиться, але ви втратили даний документ, тоді зверніться в земкадастр і отримаєте з нього випуску. У такому документі вказані межі ділянки, його приналежність і поточний власник.

Дослідження ділянки

Після завершення паперової роботи переходимо до дослідження вашої землі. Перше - це перевірка меж ділянки, для чого проводиться топографічна зйомка. Важливо переконається, що дані в земкадастру про площі і розташуванні ділянки збігаються з його реальними межами, щоб уникнути подальших суперечок з сусідами або муніципальною владою.

Другий крок - перевірка плану забудови вашого населеного пункту. Немає сенсу починати будувати будинок, якщо через п'ять років вас попросять звільнити ділянку, тому що місто вирішило прокласти нову окружну дорогу. Цей приклад сильно перебільшений, але за законодавством землю можуть відібрати назад в державну власність, якщо це виправдано потребами міста (села). Вам виплатять компенсацію, але на нове будівництво в іншому місці, її не вистачить, ні в якому наближенні.

Третій етап інспекції це геологічне дослідження. Воно потрібне для визначення типу ґрунтів і глибини залягання грунтових вод. Якщо говорити про Київ і його передмісті, то там де є мережа комунальних очисних споруд для відведення стічних вод вже все давно забудовано. Тому зараз все частіше при будівництві приватного будинку бурять свердловину і організовують автономну каналізацію з власним циклом очищення. Про те, чи можна провести такі роботи і скільки це буде коштувати, вам скажуть тільки після дослідження грунтів. Також дані роботи є початковою точкою при розрахунку фундаменту.

Складаємо план забудови

Останній ця робіт, який ми буде проводити до того, як приступимо до безпосереднього проектування приватного будинку. На земельній ділянці не логічно розташовувати тільки один будинок, адже потрібні ще підсобні будівлі, місце для відпочинку, для організації підведення комунікацій, сад або город, і т.д. Крім того що все це треба функціонально розташувати на вашій землі, ще слід дотриматися технічні та санітарні норми. Залежно від типу будівлі чи споруди вони повинні бути розташовані на певній відстані один від одного, причому будови на ділянці сусідів також необхідно враховувати. Порушите ці норми, і вас можуть зобов'язати знести будівлю по суду.

Додамо, що всі ці роботи вимагають професійних знань і наявності спеціального устаткування. По їх завершенню можна буде починати розробку проектної документації, для подальшого отримання дозволу на початок будівництва.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    pravilne-oformlennia-nerukhomosti
    Правильне оформлення нерухомості
    Докладніше
    vidiliti-chastku-v-nerukhomosti
    Як виділити свою частку в нерухомості
    Докладніше
    u-vinnitsi-proishov-forum-z-mistobuduvannia
    На форумі у Вінниці обговорили електронні послуги в будівництві
    Докладніше
    Як робиться проект на цільове призначення землі1630391995
    Як робиться проект на цільове призначення землі
    Докладніше

    Полезные ссылки