АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (073) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Чи можна оформити право власності на підвал у багатоквартирному будинку

Чи можна оформити право власності на підвал у багатоквартирному будинку1608533126
3 минуты чтения

Багато жителів багатоповерхових будинків замислюються над тим, щоб стати власником підвалу, або ж хоча б якийсь його частини. Для чого? Так кожен випадок індивідуальний. Хтось просто хоче зберігати там свій непотріб, а хтось має на меті розширити житловий простір. Також, підвальні приміщення часто здаються в оренду під магазини, що приносить непоганий прибуток їх власникам.

Як ми бачимо, переваг володіння підвальним приміщенням досить багато, як і питань про те, як отримати дозвіл на володіння таким приміщенням. У зв'язку з цим, зараз ми спробуємо більш ретельно у всьому розібратися і зрозуміти що, з чим і як пов'язано.

Насамперед варто відзначити, що слідуючи Цивільним кодексом України, всі хто володіє квартирою в багатоквартирному будинку, є власником громадського майна цього будинку. В даному випадку це якраз таки підвал і горище з усіма їх конструкціями: механічними, технічними і т. Д. Також кожен власник квартири є власником частини земельної ділянки, де розташований сам будинок і прибудинкової території.

А тепер про те, що ж робити з підвалом, який належить всім мешканцям будинку на однакових правах. Отже, з одного боку, якщо Ви маєте право на свою частину такого приміщення, але як визначити її ту саму частину ніхто не знає. Найчастіше, якщо Ви хочете там просто зробити комору, тоді все набагато простіше. Таке питання вирішується усно між усіма мешканцями будинку, під'їзду і т. Д. Але інша справа, якщо Ви хочете приватизувати весь підвал і здавати його в оренду або ж відкрити там магазин.

Виходячи з практики і жодного судового розгляду, домогтися права на володіння підвалом легше, якщо створити ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків). Таким чином, Ваш будинок буде на балансі його мешканців, і лише їм можна буде вирішувати, що робити з підвалом. Якщо мешканці вирішать здавати підвал в оренду, вони можуть це робити, а виручені за оренду гроші витратяться на поліпшення благоустрою будинку.

До того ж, враховуйте, що в підвалі найчастіше знаходяться різні труби, доступ до яких повинен бути забезпечений відповідним службам в обов'язковому порядку. До того ж, якщо в підвалі розташоване все те, що забезпечує нормальну експлуатацію будинку, він вважається допоміжним приміщенням. Відповідно займати таке приміщення не можна.

Отже, якщо Ви хочете зробити комору в підвалі свого багатоквартирного будинку, тоді вирішити це можна погоджуючи між сусідами, іноді навіть в письмовому порядку, що буде більш правильно. Але якщо Ви хочете залишити за собою весь підвал, тоді таке питання вирішити Вам може бути і вдасться, але тільки якщо це буде законно. Важливо згадати, що кожен випадок індивідуальний і залежить від типу будинку і того, що знаходиться в його підвальному приміщенні.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  sistema-rozumnii-budinok-u-vashii-kvartiri
  Система розумний будинок в квартирі
  Докладніше
  orenda-zhitla-v-peredmisti-shcho-de-i-chomu
  Оренда житла в передмісті: що, де і чому
  Докладніше
  uzgodzhennia-vkhidnoyi-grupi-nezhitlovogo-primishchennia
  Що таке вхідна група і як її узгодити
  Докладніше
  iak-oformiti-dozvil-na-budivnitstvo-privatnogo-budinku
  Як оформити дозвіл на будівництво приватного будинку
  Докладніше

  Полезные ссылки