АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Чим відрізняється приватна БТІ

shcho-take-privatne-bti
4 минуты чтения

Сьогодні в Києві та інших містах України нарівні з державними бюро технічної інвентаризації працюють, так звані приватні БТІ, до яких відноситься і наша компанія. Незважаючи на те, що ми і інші організації працюємо вже не перший рік, люди все одно задаються питанням, чим відрізняються послуги державної та приватної компанії, які у них повноваження, і до кого варто звертатися?

На ці питання ми постараємося відповісти в даній статті. Єдине що остаточний вибір чиїми послугами скористатися залишається за вами, ми ж тільки можемо висловити аргументи на підтримку того чи іншого варіанту.

Законність

Перші приватні БТІ, серед яких і наша компанія, з'явилися в Україні після 1 січня 2013 року, коли юридичну силу набрав відповідний закон. Суть цієї реформи полягала в тому, щоб зробити послуги з проектування, оформлення, легалізації і т.д. землі, об'єктів будівництва та іншої нерухомості більш доступними. Адже не секрет що структура державних бюро була малоефективною, люди були змушені постійно простоювати в чергах, а за якість виконаної роботи запитати фактично нема з кого. Якщо проект або інший технічний документ не проходив експертизу, то ви просто повертали його на доопрацювання і чекали поки знову підійде ваша черга. Виставити якісь матеріальні та інші претензії не представлялося можливим.

Введення нового інституту в вигляді приватних бюро інвентаризації підтримали і в Антимонопольному комітеті України. Було проведено відкрите засідання, в якому брали участь представники державних і приватних компаній. На ньому було вирішено, що вони повинні мати рівні права, що відповідає правилам чесної конкуренції.

Можливості

Отже, в рамках своєї діяльності приватні БТІ мають право надавати ті ж послуги, що і державні бюро. Давайте розглянемо, що входить в цей список:

  1. Підготовка та оформлення документів для початку і завершення будівництва, мова йде про проект, будівельному паспорті, декларації завершення робіт, технічний паспорт і т.д. Тобто всі документи, які передбачені чинною нормативною базою.
  2. Оформлення перепланування і реконструкції. Згідно з чинним законодавством практично всі подібні роботи підлягають обов'язковій реєстрації, інакше власник буде обмежений в правах власника.
  3. Оформлення правовстановлюючих договорів і свідоцтв на право власності землею, і об'єктами житлової та комерційної нерухомості.
  4. Проведення технічних експертиз, які необхідні для виконання попередніх пунктів.
  5. Видача довідок про оцінку об'єкта, технічний стан, аксесуари і т.д.

Даний список можна продовжити, розшифрувавши кожен з пунктів. Також приватники часто надають таку послугу як консультація, тому що різні питання можна вирішити самостійно, якщо хтось професійно пояснить, як це робиться.

Переваги

З усього перерахованого вище легко виділити основні переваги, якими володіють приватні БТІ. По-перше, це мотивація в баскому коні й успішне виконання замовлення. Заробіток компанії безпосередньо залежить від кількості завершених проектів, тому вони зацікавлені виконати будь-яку дію так, щоб витратити на нього менше часу і документи у клієнта в перевіряючих державних службах взяли з першого разу без повернення на доопрацювання.

По-друге, робота в умовах постійної конкуренції. Йдеться про боротьбу за клієнтів між приватними компаніями, тому вони повинні стежити за своєю репутацією, встановлювати ринкові ціни і піклуватися про рівень сервісу.

По-третє, клієнт захищений умовами укладеного договору. Перед початком робіт підписується контракт, в якому вказані вид робіт, терміни виконання і їх вартість. Також там відзначена відповідальність виконавця і замовника в разі невиконання умов даного договору. Тому якщо приватне бюро не виконало свої зобов'язання або зробило роботу погано, ви завжди можете звернутися до суду за стягненням шкоди.

І окремо можна виділити простоту процедур, за якими працюють такі компанії. Вам не потрібно оббивати пороги кабінетів, отримуючи різні дозволи, і підлаштовуватися під робочий графік державної структури. Приватники в боротьбі за клієнтів йдуть їм на зустріч, вони підлаштовують свій годинник роботи під вас, а багато питань влагоджуються в телефонному режимі або за допомогою месенджерів та інших сучасних засобів зв'язку.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як оформляється реконструкція нежитлового приміщення1612163676
    Як оформляється реконструкція нежитлового приміщення
    Докладніше
    tekhnichnii-pasport-bagatokvartirnogo-budinku
    Відмінності техпаспорта на багатоквартирний житловий будинок
    Докладніше
    Відсутність будови і довідка в зв'язку з ним
    Докладніше
    Як правильно спроектувати приватний будинок
    Докладніше

    Полезные ссылки