Шановні клієнти компанії «АБТІ» і відвідувачі нашого сайту. Ми продовжуємо інформувати вас про хід реформування містобудівної сфери.
Черговий захід відбулося у Вінниці 27.07.2017, в приміщенні обласної державної адміністрації пройшов тематичний форум, в рамках якого виступили голова ДАБІ С. Шевченко та керівник департаменту електронного управління А. Риженко
С. Шевченко розповів, що його відомство робить основну ставку на впровадження системи електронного управління, і для її ефективної роботи розробляється відповідна законодавча і нормативна база. Він нагадав, що вже прийнята нова система класифікації об'єктів будівництва за класами наслідків, яка спрощує оформлення документів чесним забудовникам і навпаки перекриває шахрайські схеми нечесним компаніям. А також була спрощена система отримання дозволу на початок будівництва або реконструкції.
У свою чергу А. Риженко розповів, що впровадження електронних послуг в містобудівну сферу, зокрема отримання ліцензії і дозволи на початок робіт в режимі онлайн істотно спростило наявну систему. Але це лише перший крок на шляху до завершення реформи галузі, тому що громадянам України потрібно дати не кілька сервісів, а максимально перевести всі адміністративні послуги в електронний простір.
В цілому на форумі в черговий раз підкреслили вигоди від впровадження електронного урядування в містобудівну сферу:
- Прозорість процедур - можна відстежувати на якій стадії знаходиться документ, хто його схвалив, а якщо виданий відмову, то ким і з якої причини.
- Зниження витрат - чим менше паперової роботи і особистих зустрічей між чиновниками та громадянами, тим нижча собівартість кожного окремого документа.
- Підвищення швидкості обробки - в електронному форматі можна прийняти і розглянути набагато більшу кількість документів, що підвищує швидкість будуть надсилатися відповіді.
- Доступність послуг - більше не потрібно їхати в інший кінець міста, а може і взагалі в інше місто, щоб подати документи. Тепер можна зробити це у зручний час, головне підключитися до мережі інтернет.
- Зменшення корупції - отримання адміністративних послуг в електронному форматі зводить до мінімуму корупційні ризики, тому що практично не відбувається спілкування між чиновником і заявником. До того ж всі дії відповідального держслужбовця відзначені в загальній базі даних і повинні бути обгрунтовані.
Ось на таких тезах акцентували свою увагу учасники форуму, а ми б хотіли на правах компанії працює в сфері проектування та технічної інвентаризації, підвести невеликі підсумки.
Отже, вже спрощено отримання дозволів на будівництво та реконструкцію. Зараз подати документи можна в режимі онлайн і фактично відразу приступити до робіт. Також в ДАБІ пообіцяли повністю скасувати декларацію про початок будівництва і залишити тільки повідомлення. Так в інспекції збираються привести нашу галузь до європейських стандартів. Декларації хочуть залишити тільки для об'єктів з IV і V класом наслідків.
Також вже прийнято постанову про відкриття доступу до містобудівної документації. Тепер ну потрібно буде робити спеціальні запити для звірки проектних даних з планом міста, земельним кадастром і т.п., досить буде зайти на єдиний будівельний портал і подивитися там потрібну інформацію з будь-якого регіону країни. Правда, сам портал поки ще тільки в проекті, за задумом чиновників він повинен зібрати в собі всі послуги та інформацію по будівельній галузі в Україні. Їм зможуть користуватися не тільки забудовники, для отримання потрібних їм послуг, а й всі громадяни країни для оформлення індивідуального будівництва або перевірки компаній, діяльність яких вони зібралися профінансувати.