АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як відновити загублені документи на об'єкти нерухомості?

iak-vidnoviti-zagubleni-dokumenti
3 минуты чтения

Втрата або крадіжка документів на квартиру, будинок, дачу або інше нерухоме майно незмінно доставляє маси незручностей власникам. Однак важливо розуміти, що втрата паперів зовсім не означає, що ви втратили можливість розпоряджатися власністю. На законодавчому рівні передбачено механізми для захисту прав власників, які також дозволяють відновити втрачену або зіпсовану документацію.

Як відновити документи на право власності нерухомості

Люди, які стикаються з цією проблемою, як правило, отримали нерухомість у володіння до 1.01.2013 року. Оскільки раніше існував дещо складніший механізм реєстрації прав власності. До цієї дати не було електронного документообігу і тому власникам вдавалося нотаріально засвідчені бланки. А у самих нотаріусів зберігалися всі копії оформляється документації.

Механізм вирішення такої проблеми наступний: після втрати документів на об'єкти нерухомості власнику необхідно діяти відповідно до інструкцій, які встановлені пунктом 50 статті 3 Закону України №1952-15. Затверджений перелік паперів, які необхідні для відновлення включає:

  • Заява;
  • копія оригіналу загубленого, пошкодженого або вкраденого держакту.
  • У разі втрати або крадіжки вам також буде потрібно опублікувати інформацію в ЗМІ про цю подію із зазначенням номера свідоцтва, датою видачі, ПІБ власника і назвою органу зареєстрував даний документ. Примірник повідомлення в ЗМІ потрібно подавати нотаріусу разом із заявою.

Важливо !!! Оригінальна документація не підлягає відновлення. Але, замість неї видаються дублікат документів, який потрібно зареєструвати.

Для реєстрації дубліката вам буде потрібно подати наступний пакет документів:

  • документ про право власності та його нотаріально завірена копія;
  • внутрішній паспорт і ідентифікаційний номер власника нерухомості;
  • технічний паспорт квартири або будинку;
  • квитанція про сплату державного мита.
  • Що робити якщо власність перейшла у володіння після 01.01.2013 року?

Такі документи може з успіхом замінити витяг з Державного реєстру. Оскільки після 1.01.2013 з'явився електронний документообіг все стало значно простіше. Тому сам факт наявності документів в базі дає власнику право здійснювати будь-які дії з нерухомістю (віддавати в заставу, відчужувати та ін.). При цьому можна не починати знову паперову версію документів.

Якщо ж ви хочете отримати паперову версію виписки з Держреєстру при її втраті або псування, то це також можливо при подачі заяви нотаріусу за місцем проходження реєстрації.

Компанія «АБТІ» з радістю допоможе вам у відновленні документів, а також може допомогти в виготовлення технічного паспорта в Києві на об'єкти нерухомості. Наші контакти вказані в шапці сайту, а також на відповідній сторінці.

Будемо раді бачити вас у себе!


Коментарі: 0

    Схожі статті

    vidilennia-chastki-v-privatnomu-budinku-v-naturi
    Виділення частки в приватному будинку в натурі
    Докладніше
    shcho-take-privatne-bti
    Чим відрізняється приватна БТІ
    Докладніше
    vidiliti-chastku-v-nerukhomosti
    Як виділити свою частку в нерухомості
    Докладніше
    v-iakii-chas-mozhna-robiti-remont
    О котрій годині можна робити ремонт
    Докладніше

    Полезные ссылки