АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Правильне оформлення нерухомості

pravilne-oformlennia-nerukhomosti
4 минуты чтения

Після того як оформлення права власності завершено, ви все одно залишаєтеся в зоні ризику. Існує кілька шахрайських схем з нерухомістю, в яких наявність свідоцтва на право власності ще нічого не вирішує. Щоб убезпечити своє майно ознайомтеся з наступними порадами.

На замітку покупцеві

Правильне оформлення нерухомості на увазі захист покупця від можливих дій шахраїв. Якщо угода буде проведена з порушеннями, у вас можуть відібрати придбану квартиру (будинок) через суд, причому повернення вже сплачених грошей в даному випадку не передбачається. Для захисту свого майна рекомендуємо виконати наступні дії:

1. Перевірка юридичної чистоти об'єкта. Покупці часто задовольняються тим, що перевіряють документи на нерухомість, що купується або перекладають ці обов'язки на ріелтора. Варто розуміти, що ні ріелтор, ні нотаріус який оформляє угоду, не зобов'язаний вивчати історію об'єкта, в їх компетенцію входить лише забезпечення законності укладення конкретного договору купівлі-продажу. А ось в законі чітко сказано, що якщо стосовно об'єкта нерухомості проведена нечесна угода, то всі наступні визнаються нікчемними незалежно від умов їх укладення. Шахраї в даному випадку проводять незаконне захоплення квартири (будинку), наприклад, підробивши документи. Потім перепродують її підставним особам, тим самим легалізувавши об'єкт нерухомості, і після цього шукають довірливого покупця. Але фактично право володіння належить початкового обманутому власнику, і він може повернути своє майно через суд.

У такій ситуації ви не зможете зберегти за собою нерухомість, і гроші вам ніхто не поверне. А уникнути подібних проблем можна, якщо звернутися до фахівців і замовити у них перевірку юридичної чистоти об'єкта.

2. Титульне страхування. Вище ми привели одну зі схем дії шахраїв і спосіб протидії, але їх набагато більше. Тому рекомендується відразу після укладання угоди у нотаріуса придбати поліс титульного страхування. Він полягає в тому, що якщо власник через незалежні від нього обставини втрачає право на об'єкт, то страхова компанія компенсує завдані фінансових збитків. Укладати такий договір слід мінімум на три роки, це передбачений законом термін давності, протягом якого вашу угоду можуть оскаржити.

3. Не варто економити на податках. Ніхто не хоче переплачувати, тому покупці часто погоджуються на різні схеми, які дозволять зменшити суму податків. Найпоширеніша з них - заниження оціночної вартості і вказівка даної ціни в договорі купівлі-продажу. В результаті за документами проходить одна сума і з неї сплачуються всі податки, а продавцеві передають в 1,5-2 рази більше грошей. Якщо угода анульована, то офіційно можна виставити претензії тільки на суму, яка пройшла через договір.

Ще гірше складається ситуація, коли продаж проходить через уявний договір дарування. Угода має на увазі офіційну зміну власника за договором дарування, і при ній новий власник виплачує державі лише 1% мита від оціночної вартості, замість 7% податкового збору. Якщо вашим продавцем виявиться шахрай, то довести факт передачі будь-яких грошей буде неможливо.

На замітку власнику

Навіть якщо ви давно володієте якоюсь нерухомістю і не збираєтеся її продавати, це не означає, що вона не може потрапити під приціл шахраїв. Часто ошукані власники до останнього не підозрюють, що їх квартиру або будинок перепродали третім особам. Щоб не опинитися в подібній ситуації, можна періодично перевіряти дані в державному реєстрі нерухомості. Таку операцію може виконати нотаріус або юрист, який має доступ до баз даних. Варто дана послуга не дорого, але зате ви будете впевнені, що ваші права власника в повному порядку.

Також провести незаконну оборудку з об'єктом нерухомості набагато складніше, якщо на нього накладено обтяження. Ніхто не буде займатися квартирою, яка знаходиться в заставі або під арештом, але настільки крайні заходи не є обов'язковими. Можна провести процедуру поділу прав власності між чоловіком і дружиною, а також виділити частки для дітей. Якщо у об'єкту буде кілька власників, то непомітно підробити документи по ньому і провести незаконну оборудку стане практично неможливо.

Якщо у вас виникли питання щодо цієї статті, задавайте їх у коментарях.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    iaki-dokumenti-potribni-dlia-budivnitstva-zamiskogo-budinku
    Які дозвільні документи потрібні для будівництва
    Докладніше
    Як вибрати бюро технічної інвентаризації
    Докладніше
    rekonstruktsiia-zhitlovogo-primishchennia-pid-magazin
    Як провести реконструкцію житлового приміщення під магазин
    Докладніше
    Як здійснюється введення будівлі в експлуатацію
    Докладніше

    Полезные ссылки