АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Нерухомість. Її незалежна оцінка і весь процес

3 минуты чтения

Оцінка нерухомості - це спеціальний процес, в ході якого оцінюється вартість нерухомого оцінює майна. Робиться все це у відповідність з метою, яка стоїть перед тим, для чого потрібна ця оцінка (наприклад, для продажу). А робити її необхідно в більшості випадків для того, щоб правильно проводити оплату податків, для страхування, кредитів і т.д.

Дуже важливим моментом тут є правильність і точність такої оцінки. Виходячи з цього, проводиться така оцінка фахівцем, який має великий досвід і практику в цій справі. При цьому, кожен тип нерухомості має свій процес оцінки, з усіма необхідними діями і своїми нюансами.

Вся оцінена вартість майна підлягає регулюванню з Національним стандартом № 1.

Перш, ніж приступити до оцінки майна, потрібно пройти підготовчий етап до неї. А саме:

 1. Оцінювачу спочатку потрібно ознайомитися з об'єктом, який буде їм оцінюватися. Розібратися з умовами угоди, яка повинна відбутися і для якої проводиться сама оцінка майна.
 2. Визначається база оцінки.
 3. Замовнику надаються пропозиції, які відносяться до умов договору на проведення самої оцінки.

Важливо відзначити той факт, що оцінене майно, а саме його сума, не впливатиме на саму оплату послуги фахівця з оцінки майна. Виходячи з цього, завищувати суму оцінки майна фахівцям немає сенсу. І до того ж, сам фахівець відповідальний за саму оцінку і несе за це всю подальшу відповідальність. У випадках з коханими порушеннями, він може втратити свідоцтво оцінювача, що впливає на його роботу, репутацію і т.д.

Сам процес оцінки досить непростий і вимагає ретельного розглядання всіх справ. Етап оцінки досить серйозна справа, без якого не вийде здійснити покупку або продаж нерухомості, або ж просто подарувати своє майно. Також прорахувати суми збитку, який може бути нанесений у зв'язку з різними життєвими ситуаціями. Тому, ставитися до такого процесу потрібно вкрай серйозно і проводити його слід, не затягуючи в довгий час.

Послідовність проведення оцінки нерухомості:

 1. У Державному реєстрі вибрати людину-оцінювача і укласти з ним договір на проведення цієї самої оцінки майна.
 2. Сам оцінювач ретельно знайомитися з оцінюючим їм об'єктом. Збирає й обробляє всі вихідні дані або збирає іншу потрібну інформацію про об'єкт, яка стане в нагоді йому для правильної оцінки.
 3. Проводить ідентифікацію оцінює їм об'єкта і всіх прав на нього. Аналізує всі можливі застереження і обмеження, які можуть спливти в процесі оцінки і якось вплинути на її результат.
 4. Оцінювач вибирає потрібні методичні підходи в самій оціночної процедурі. Вони повинні повністю відповідати оціночної мети та обраної базі, які визначаються в самому договорі оцінки майна,
 5. Погоджує результат самої оцінки, який він отримав внаслідок застосування різних методів оцінки.
 6. Оцінювач повинен скласти повний звіт проведеної їм оцінки майна та укласти вартість оцінюваного об'єкта на дату оцінки.
 7. Якщо виникає необхідність, то звіт допрацьовується оцінювачем, а висновок оцінки об'єкта переноситься на іншу дату.

Виходячи з усього перерахованого вище, можна зрозуміти всю необхідність і серйозність в проведенні оцінки майна. Тому, важливо все добре продумати, підготувати і підібрати підходящого, добре розбирається в своїй справі, фахівця.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  З 2 листопада набув чинності Антирейдерський закон
  Докладніше
  privatizatsiia-zhitla-v-2019-rotsi
  Приватизація житла в 2019 році
  Докладніше
  iaki-podatki-potribno-platiti-pri-operatsiiakh-z-nerukhomistiu
  Які податки потрібно платити при операціях з нерухомістю
  Докладніше
  Кадастровий план земельної ділянки1630392631
  Кадастровий план земельної ділянки
  Докладніше

  Полезные ссылки