АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Аналіз механізму технічного обстеження і введення в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозвільних документів

analiz-mekhanizmu-tekhnichnogo-obstezhennia-nerukhomosti
4 минуты чтения

Для початку потрібно обов'язково сформувати розуміння того, що саме називається об'єктами, зведених без безпосереднього дозволу з боку контролюючих державних органів. Відповідно до існуючої сьогодні класифікації, до такої категорії будівель відносяться приватні будинки, господарські будівлі і так далі. Більш детально з цією інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті Мінрегіону. У власників такої нерухомості може виникнути цілком закономірне питання, що полягає в самій процедурі проведення аналізу. Якраз на нього ми і постараємося відповісти в рамках даного матеріалу.

Яким чином здійснюється технічне обстеження згідно нового порядку

Критично важливо підкреслити факт того, що проводити подібні дії мають право виключно державні органи, до складу яких входять кваліфіковані фахівці. Що стосується самої процедури проведення перевірки, то вона будується на виконанні певних етапів, а саме:

  • Проведення візуального обстеження. Дуже часто будь-які вади і базовий набір інформації вдається отримати при простому огляді об'єкта. Додатково проводяться заміри та інші дії, з послідовною фіксацією отриманих результатів за допомогою фотокамер.
  • Складання документації. Природно, вона має виключно технічний характер і складається виключно з інженерної точки зору. Далеко не в останню чергу саме з цієї причини задіяні в проведенні аналізу фахівці і повинні володіти профільними знаннями.
  • Інструментальне обстеження. Щоб уникнути так званого людського фактора, прийнято використовувати на практиці особливий набір інструментарію, здатного в автоматичному порядку знімати основні характеристики об'єкта, зводячи дані в окремий звіт.

Необхідність проведення відразу трьох етапів перевірки і вимірів зумовлена ​​тим фактом, що тільки таким чином вдається сформувати повністю правильне уявлення про поточний стан об'єкта нерухомості. Вже згадана процедура проводиться за певними правилами вже протягом тривалого часового відрізку і встигла зарекомендувати себе як найбільш ефективне рішення. Потрібно тільки зробити виноску на те, що вона застосовується по відношенню до об'єктів до 300 квадратних метрів.

Прийом об'єкта в експлуатації

Для початку зацікавлена ​​особа подає відповідну заяву про введення в експлуатацію в державні контролюючі органи. Після цього уповноважена комісія зобов'язана протягом десяти днів провести ряд дій, спрямованих на аналіз поточного стану розглянутого об'єкта. Природно, все це відбувається при безпосередній участі власника земельної ділянки, на якому відбуваються роботи. Природно, сама технічна інвентаризації цілком заслужене вважається далеко не найпростішим процесом, а значить вимагає від своїх виконавців дійсно високого рівня кваліфікації.

За підсумками проведених робіт складається певний набір документації, покликаний показати поточні стан речей. Звичайно ж, всі виконані вимірювання і розрахунки зобов'язані на сто відсотків відображати реальний стан справ, інакше в проведення технічного обстеження об'єкта просто немає ніякого сенсу. Зокрема, що перевіряє група видає наступний набір документів:

  • Повністю заповнений примірник декларації, в яку зводиться абсолютно вся отримана інформація.
  • Актуальний звіт, що стосується поточного технічного стану об'єкта і правомірності, а також обґрунтованості, його знаходження на конкретно взятому земельній ділянці.
  • Як доповнення прикладаються такі документи, як копії прав власності на об'єкт нерухомості та земельну ділянку, технічний паспорт і так далі.

Очевидно, що за підсумками проведених робіт комісія має повне право як підтримати заявку власника землі, так і відхилити її. Згідно з наявними статистичними даними можна сказати, що за умови дотримання всіх існуючих будівельних норм, отримати позитивну відповідь досить просто. З іншого боку, якщо замовник отримує відмову, то в комплекті йому дається окремий документ з рекомендаціями щодо виправлення ситуації, що склалася. Після реалізації всіх викладених там пунктів зацікавлена ​​особа знову може подати заяву, розраховуючи куди як з більшою ймовірністю отримати задовільну відповідь.

Окремої згадки заслуговують ситуації скасування спочатку прийнятого рішення. Зазвичай, їх перегляд ініціюється через звернення в судові інстанції, покликані прийняти певне рішення.

  


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
    Докладніше
    proverka-stroek-v-gasi
    Які будівництва пройдуть через перевірку ДАБІ в 2018 році
    Докладніше
    З 2 листопада набув чинності Антирейдерський закон
    Докладніше
    Перепланування квартири і її узаконення1612164530
    Перепланування квартири і її узаконення
    Докладніше

    Полезные ссылки