АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Оновлена «Технологічна картка видачі дозволу на виконання будівельних робіт»

4 минуты чтения

Конфедерація будівельників України на засіданні Робочої групи з реформування ДАБІ  в Мінрегіоні презентувала розроблену експертами Фронт-офісу КБУ оновлену «Технологічну картку видачі дозволу  на виконання будівельних робіт» та наголосила про необхідність її запровадження. 

Постановою Кабміну запроваджено вимоги до технологічної картки адміністративної послуги. У постанові – 11 пунктів, які вимагають створення максимально деталізованої  технологічної картки задля забезпечення надання адмінпослуги у встановлені строки.

 ДАБІ вже має технологічну картку, затверджену наказом від 12.06.2017. Але, нажаль, цей документ занадто лаконічний, відповідь на 11 вимог Кабміну вмістились аж у три пункти. Як вважають експерти, саме така скромність технологічної картки ДАБІ створює простір для «ручного керування» адміністративною послугою.

Фронт-офіс КБУ розробив пропозиції щодо оновлення Технологічної картки. Такий інструмент забезпечить своєчасність надання адміністративної послуги та унеможливить перевищення повноважень з боку інспекторів ДАБІ, а головне – підвищить відповідальність всіх суб’єктів архітектурної діяльності.

Технологічна картка, розроблена експертами КБУ:

 • розмежовує надання адміністративної послуги і функції контролю та нагляду за будівництвом шляхом деталізації етапів надання адмінпослуги;
 • забезпечує пропорційний розподіл відповідальності між суб’єктами архітектурної діяльності (замовник, проектувальник, підрядник, експертна організація та орган місцевого самоврядування) за порушення вимог чинного законодавства у сфері архітектурної діяльності, державних будівельних норм, стандартів, відповідних порядків та правил під час отримання дозвільних документів на виконання будівельних робіт;
 • гарантує невідворотнє притягнення до відповідальності посадових осіб ДАБІ за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб’єкта господарювання або державного адміністратора про відмову у видачі документа дозвільного характеру, порушення строків видачи, відмову у видачі з підстав, невстановлених законом;
 • оптимізує строки отримання дозволу або відмови у видачі дозволу.

Ініційований КБУ варіант Технологічної картки покроково прописує етапи та терміни видачі дозволу на виконання будівельних робіт або відмови у видачі дозволу, забезпечує автоматизоване інформування суб’єктів архітектурної діяльності про результати розгляду документів та запроваджує контроль своєчасності надання послуги з боку керівництва ДАБІ. Інспектор ДАБІ зобов’язаний вчасно надати адміністративну послугу, а саме видати дозвіл або відмову у видачі дозволу. В разі виявлення при розгляді пакета документів порушень вимог чинного законодавства у сфері архітектурної діяльності, державних будівельних норм, стандартів, тощо – після видачі дозволу ініціюється проведення позапланової перевірки.

«Виправляти недоліки і відповідати за них повинен той, хто їх допустив. На сьогодні є випадки, коли ДАБІ, серед іншого,  відмовляє забудовнику у видачі дозволу, аргументуючи «на сайті місцевої влади не розміщені містобудівні умови та обмеження». Але це – компетенція громади, тож доводити до ладу це питання мають саме уповноважені органи місцевого самоврядування. Більше того, при опрацюванні документів, поданих замовником для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, інспектори ДАБІ вдаються до оцінки проектних рішень, які вже переглянула експертна організація та надала експертний звіт, що на нашу думку не включається до поняття адміністративної послуги з надання дозвільного документу. Тож, якщо  порушення допускають проектні або експертні організації, то обов’язком держави є – виявлення  та забезпечення їх виправлення, а також притягнення до відповідальності саме тих відповідальних виконавців робіт, які допустили ці порушення», –  підкреслив виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами1624519157
  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами
  Докладніше
  Загальна (часткова) власність на нерухомість
  Докладніше
  Що таке і навіщо потрібний архітектурний проект будинку1636960962
  Що таке і навіщо потрібний архітектурний проект будинку
  Докладніше
  proekt-poroga
  Обов'язкове проектування порога може бути скасовано
  Докладніше

  Полезные ссылки