АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Поділ земельної ділянки на два і більше

iak-rozdiliti-zemelnu-dilianku
4 минуты чтения

Якщо у вас є земельна ділянка, і ви вирішили передати право власності на його частину, тоді спочатку потрібно розділити даний об'єкт нерухомого майна на два і більше, залежить від ваших цілей. Наприклад, ви хочете залишити свою землю у спадок, і щоб ваші приймачі не сварились про розмір своєї частки, ви просто ділите ділянку на кілька і вказуєте в заповіті конкретні об'єкти.

Процедура поділу ділянки землі юридично дозволена і проводиться за участю проектної організації, місцевої влади та органів державної реєстрації. Але перш ніж перейти до даного алгоритму, давайте розглянемо особливості земельного законодавства.

Юридичні аспекти

Якщо ви вирішили розділити свою земельну ділянку, зверніть увагу на ці чотири правила.

1. Заборонено змінювати цільове призначення земельної ділянки. Тобто, землю, відведену під сільськогосподарські роботи можна розділити на кілька ділянок з тим же призначенням, але жоден з них не може призначатися для забудови. Якщо потрібно змінити цільове призначення наділу, тоді спочатку його слід виділити в окремий об'єкт нерухомості, зареєструвати право власності і потім починати процедуру зміни призначення.

2. Обтяження, накладені на всю ділянку, будуть діяти і на його частини. Наприклад, ви успадкували цю землю з умовою, що не зможете продати її протягом 25 років. Тому, навіть розділивши об'єкт на кілька, ви отримаєте аналогічне обмеження на кожен з новоутворених ділянок. Але може бути так, що обтяження стосується тільки частини наділу, тоді воно буде закріплено за тією ділянкою, на якому діяло до цього раніше. Частий приклад такого обмеження необхідність надавати прохід або проїзд своїм сусідам, якщо вони не можуть іншим шляхом потрапити до своєї власності.

3. Не можна проводити процедуру розділу, якщо вона порушує права третіх осіб. Наприклад, ділянку здано в оренду або використовується в якості забезпечення по кредиту, в такому випадку провести його розділ можна тільки після отримання дозволу від власників обтяжень. Відзначимо, що договори укладені до розділу, зберігають свою юридичну силу і діють на нові об'єкти нерухомості. Також в законі сказано, що для запобігання юридичної плутанини такі договори повинні бути переукладено.

4. Повинна зберігатися можливість використання нової ділянки за цільовим призначенням. Наприклад, якщо ви складете проект землевідведення, в якому виділіть 1 сотку землі призначеної для будівництва в окрему ділянку, то його гарантовано не приймуть. Тому що неможливо на такому малому ділянці звести нормальний житловий будинок, варіанти землянок, куренів і т.д. не приймаються.

Інструкція з розділення ділянки

Тепер поговоримо про те, як розділити ділянку землі на два і більше. Для початку вам слід перевірити наявність у себе прав власності на об'єкт нерухомості, що можна зробити через спеціальний державний реєстр. Це на той випадок, якщо у вас не збереглася виписка з реєстру або свідоцтво про право власності. При виникненні проблем у цьому питанні ми можемо надати вам консультацію з оформлення землі у власність.

Наступний крок це складання проекту землевідведення. Звернутися можна до нас або в іншу організацію, в штаті якої працюють ліцензовані інженери із землеустрою. В рамках проекту будуть визначені межі кожного з наділів, складені нові технічні паспорти, підготовлена дозвільна документація для проведення розділу.

Готовий проект повинен бути схвалений місцевою владою. У них є 14 днів на розгляд вашої заяви, якщо вони вирішать відмовити, то повинні зробити це мотивовано. У вас буде можливість виправити допущені помилки і подати документи заново.

У висновку залишається звернутися до державного реєстратора, щоб він вніс зміни до реєстру нерухомого майна.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Для чого потрібно узаконювати вікна і балкони1608533889
    Для чого потрібно узаконювати вікна і балкони
    Докладніше
    dlia-chogo-potriben-tekhpasport-na-kvartiru
    Для чого потрібен техпаспорт на квартиру?
    Докладніше
    v-iakii-chas-mozhna-robiti-remont
    О котрій годині можна робити ремонт
    Докладніше
    Як вибрати бюро технічної інвентаризації
    Докладніше

    Полезные ссылки