АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Виділення частки в приватному будинку в натурі

vidilennia-chastki-v-privatnomu-budinku-v-naturi
5 минут чтения

На об'єкти нерухомості часто діє спільне право власності, яке виражається в частковому еквіваленті, тобто у відсотках. У випадку з приватним будинком це означає, що у кожного власника є своя частка в будинку, але при цьому за ним не закріплені якісь конкретні приміщення, і він не може розпоряджатися усім будинком або його частиною на свій розсуд, без погодження з іншими співвласниками .

Власники можуть домовитися між собою або навіть скласти офіційний договір із зазначенням того, хто якими приміщеннями (житловими і нежитловими) користується і на яких умовах. Але такий вихід із ситуації є частковим, тому що права власника все одно обмежені. Зняти ці обмеження можна за рахунок виділення частки кожного власника в натурі, про те, як це зробити в приватному будинку ми розповімо в цій статті.

Навіщо це потрібно

Ситуація, коли у будинку виявляється кілька власників - зустрічається досить часто. Основні причини це розлучення подружньої пари або успадкування будинку батьків кількома дітьми. Якщо співвласники не змогли домовитися між собою про те, що хтось із них викупить частини інших і залишиться єдиним власником. Тоді за законом кожен співвласник обмежений в своїх майнових правах. На будь-яке своє дію, таке як підселення нових мешканців або реєстрація на даній житлоплощі він зобов'язаний отримувати згоду від інших власників. Крім того, якщо він вирішить продати свою частку, то співвласники мають право пріоритетного викупу і поки вони від нього офіційно не відмовляться, шукати інших покупців не представляється можливим. Теж стосується і оформлення кредиту під заставу частки в приватному будинку. Банк прийме таке забезпечення тільки в тому випадку, якщо всі співвласники дадуть згоду і буде закладений будинок цілком, а не його 50% або інша частина.

Для того щоб стати повноправним власником і зняти наведені вище обмеження, а також поліпшити свої житлові умови, можна провести процедуру виділення частки в натурі. Вона має на увазі поділ об'єкта на дві частини, з присвоєнням кожному будинку своєї адреси. Тобто це буде два приватних будинки, з однією спільною стінкою.

Юридичні нюанси

Для того щоб провести виділення частки в натурі в приватному будинку, потрібно розуміти юридичні нюанси даної процедури. Не можна розділити об'єкт нерухомості між власниками, виділивши з нього частку в натурі, якщо після цього кожна частина не буде зберігати своє призначення.

Наприклад, є два власника, у кожного з яких по 50%. Не можна поділити будинок так, щоб одному відійшов гараж і літня кухня, а другого спальня і ванна кімната. В такому випадку у власності у одного з них виявиться вже не житловий будинок, а просто капітальна споруда, що є неприпустимим. Тому приватний будинок можна розділити тільки таким чином, щоб у кожного з співвласників у користуванні залишився свій будинок, нехай меншої площі, але зате зі спальнею, кухнею, санвузлом і окремим входом.

Як розділити приватний будинок

Перше з чого потрібно почати, так це звернутися в проектну організацію, щоб фахівець зробив висновок про можливість виділу поділу об'єкта нерухомості. До речі, таку послугу наша компанія надає в Києві та Київській області.

Будівельний інженер на місці огляне будівлю, зробить виміри, перевірить конструкцію і на підставі цих даних зробить висновок, чи можна провести його реконструкцію з переплануванням, щоб по завершенню ремонтних робіт у кожного із співвласників був в розпорядженні повноцінний будинок.

Якщо висновок позитивний, тоді можна приступати до подальшої роботи. Спочатку слід підготувати проектну документацію на реконструкцію з узгодженням нової вхідної групи, облаштуванням додаткових житлових, санітарних та інших приміщень. У приватному будинку такі роботи провести куди простіше, ніж в квартирі. Адже якщо не можна перепланувати потрібним чином сам об'єкт, то при наявності вільної землі можна додати необхідні приміщення за рахунок зведення прибудови.

Коли проект буде затверджений, подається повідомлення про початок будівництва і ремонтники приступають до роботи. На цій стадії можна контролювати процес самостійно або найняти архітектора для нагляду. Після завершення реконструкції подається повідомлення в ДАБІ, на підставі нього будівлю вводиться в експлуатацію і на кожен з будинків (тепер їх фактично два) виготовляється свій техпаспорт, він отримує юридичну адресу і видається свідоцтво на право власності.

Після того як на руки отримано правоудостоверяющій документ, ви стаєте повноправним власником і можете жити в цьому будинку ні на кого не озираючись, а також здати його, продати, подарувати, передати у спадок або використовувати в якості застави.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Що собою являє послуга складання «акту відсотка готовності об'єкта»
    Докладніше
    navishcho-potriben-perekhid-zhitlovogo-fondu-v-nezhitlovii
    Навіщо потрібен перехід житлового фонду в нежитловий?
    Докладніше
    iak-pravilno-sklasti-plan-budinku
    Як правильно скласти план будинку
    Докладніше
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна1627458154
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна
    Докладніше

    Полезные ссылки