АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як правильно скласти план будинку

iak-pravilno-sklasti-plan-budinku
4 минуты чтения

Початковий етап будівництва заміського будинку - розробка проекту, за яким потім буде оформлятися дозвіл на проведення робіт, а потім декларацію про введення в експлуатацію. Така робота повинна проводитися професійної проектною організацією, але ви можете провести попередню підготовку, яка дозволить скоротити витрати, час і уявити яким буде ваш будинок.

Щоб правильно скласти план будинку потрібно врахувати ряд факторів, без яких ваш початковий проект неможливо буде реалізувати або він просто виявиться непрактичним.

Складаємо план ділянки

Роботу починаємо з плану ділянки, для цього можна просто намалювати його схему в масштабі на звичайному аркуші паперу. Для чого потрібен план? Існують певні обмеження по розташуванню заміських житлових будинків, так, наприклад, не можна зводити будівлю впритул до сусідського паркану. Якщо до вас не підведена центральна каналізація, то слід відвести на ділянці місце під очисні споруди, і вони повинні бути видалені як від вашого, так і від сусідських будинків на відстань, яке вбирає виходячи з їх типу і обсягу. Таких нормативів насправді не багато і потрібну інформацію ви легко знайдете в мережі. Ігнорувати їх не можна, тому що в подальшому такий проект ніхто не затвердить, а якщо будинок буде зведений без дозвільної документації, від вас можуть зажадати провести серйозну реконструкцію.

Тепер, коли ми визначилися з необхідними відступами, потрібно нанести на план ділянки додаткові будови, наприклад гараж, альтанка, літня кухня та інші, можна відвести місце під клумби, посадку дерев, облаштування басейну і т.п. Все це робиться в індивідуальному порядку і потрібно для того, щоб визначитися з площею, яку можна відвести під сам будинок.

Визначаємося з поверховістю будинку

Знаючи, скільки місця у нас є під сам будинок, можна підрахувати кількість поверхів. Для початку вважаємо, скільки потрібно кімнат, починаємо з кількості хазяйських спалень, також відводимо місце під зал і кухню, все інше йде на ваш розсуд. Обговоріть зі своєю сім'єю, кому потрібен кабінет, а кому спортивний зал і разом прийміть рішення. Зверніть увагу, що для житлових приміщень існують певні санітарні норми по площі, хоча на них в своєму будинку, отже, практично ніхто не економить.

Знаючи скільки кімнат (сумарна площа) нам потрібно, а також з огляду на, скільки місця у нас є на ділянці, можна легко підрахувати кількість поверхів у вашому майбутньому будинку. Не женіться за великою висотою, тому що кожен поверх це додаткові витрати і незручність. Чим вище будівля, тим дорожче його фундамент, необхідність облаштування додаткових санвузлів, і сама сходи це далеко не дешева конструкція. Знову-таки, людям у віці переміщатися по сходах не найзручніший варіант. Так що якщо у вас вистачає місця для будівництва в один поверх, це буде відмінним варіантом з точки зору комфорту і ціни робіт, і не потрібно переживати, що у сусіда хата вище.

Крім власних підрахунків вам необхідно зробити або знайти в документах на землю дані геологічної розвідки. Від типу грунтів і глибини залягання підземних вод залежить максимально допустиме навантаження. Звідси випливає вибір конструкційного матеріалу, кількості поверхів і тип фундаменту.

Планування приміщень

Останній штрих це планування приміщень, слід визначитися з розташуванням кімнат у майбутньому будинку. Тут є певні моменти, наприклад ванна, туалет і кухня повинні знаходитися на одній лінії, так ви менше витратите на розводку труб. Кількість санвузлів вибирається з розрахунку не менше 1 на три людини, так що для сім'ї з 4-ох людей рекомендується робити мінімум два. Житлові кімнати розташовуються так, щоб в них максимальний час було достатнє природне освітлення. Столову роблять поруч з кухнею або поєднують з нею в одній кімнаті. Обов'язково відведіть місце під передпокій, щоб не завдавати зайву бруд в житлові кімнати і використовувати її в якості місця для зберігання речей. Після того як визначитеся з розміщенням кімнат, починайте планування кожної з них на розстановку меблів і інших предметів інтер'єру.

Тепер ви знаєте, як правильно скласти план будинку, врахувавши особливості земельної ділянки, потреби вашої родини і технічні моменти. Додатково можна виконати комп'ютерну візуалізацію і влаштувати віртуальну прогулянку по-майбутньому сімейному гніздечку.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як здійснюється введення будівлі в експлуатацію
    Докладніше
    kategoriyi-skladnosti-obiekta-budivnitstva-ukrayini
    Що таке категорія складності об'єкта будівництва
    Докладніше
    Як оформляється реконструкція нежитлового приміщення1612163676
    Як оформляється реконструкція нежитлового приміщення
    Докладніше
    iak-oformiti-pravo-vlasnosti-na-kvartiru
    Порядок оформлення права власності на квартиру
    Докладніше

    Полезные ссылки