АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Порядок виділення землі в натурі

poriadok-vidilennia-zemli-v-naturi
3 минуты чтения

Порядок виділення землі в натурі

Порядок виділення землі в натурі

Даний законодавчий механізм був прийнятий урядом України ще в 2003 році. У ньому було прописано, що правом на присвоєння паїв мають власники часток. Для це їм потрібно подати в РДА, або ж рада міста або селища, відповідну заяву. Виходячи з цього уповноважений орган влади розгляне поданий запит і прийме рішення з цього приводу.

Не рідко зустрічаються ситуації, коли заява на присвоєння земельного паю подає велику кількість учасників з \ х ПП. В такому випадку РДА або аналогічний представник державної влади повинен прийняти рішення про створення проекту землеустрою, який би відбив організацію території земельних часток. Крім цього, влада повинна робитися такі дії:

  • Уточнити перелік осіб, які мають правами на земельний пай.
  • Визначити межі угідь сільськогосподарського призначення, що підлягають розподілу між зацікавленими особами.
  • Укласти договір з компетентною організацією, що займається землеустроєм, на роботи по виділенню ділянок землі, а також оформлення всієї супутньої документації. При цьому доводиться надавати повний список осіб, які мають правові підстави на отримання земельного паю.
  • Розглянути і погодити розроблений проект землеустрою.
  • Організувати процес розподілу ділянок землі пайовикам паїв в натурі.
  • Видати документацію, що підтверджує право володіння переданими ділянками землі.

Порядок розподілу земельних ділянок в натурі

Даний порядок був всебічно описаний у відповідному законі від 4 лютого 2004 року. Згідно з цим Законом, процесом розподіл повинні займатися сільські, селищні, міські або районні ради, розташовані за місцем знаходження земельних ділянок.

Виходячи з практичних спостережень можна сказати, що часто відбуваються ситуації, коли в ході розподілу землі забувають включити в загальний список зацікавлених осіб декількох громадян. У такому випадку може бути прийнято рішення про перерозподіл земельних паїв. Також досить часто земля виділяється з так званого резервного фонду. Якщо ж цього не відбувається, то невнесені в список особи мають право звернутися в судові інстанції.

Важливо відзначити, що безпосереднє розподіл ділянок проводиться в ході загальних зборів, про який сільський, селищний, міський чи районний рада повинна повідомити учасників не пізніше ніж за два тижні до наміченої дати. При цьому оповіщення відбувається шляхом розміщення інформації в загальнодоступних місцях населеного пункту. Дане оголошення повинне містити в собі:

  1. Точну дату і місце проведення зборів.
  2. Актуальні контактні дані посадової особи, здатного надати консультацію по будь-яким можливим питань.
  3. Різні матеріали, що мають зв'язок з процедурою розподілу земельних ділянок в натурі.

Дане зібрання може бути проведено тільки в тому випадку, якщо на нього стало більше двох третин власників земельних ділянок. Розподіл проводиться згідно наявних списків, або ж за допомогою жеребкування. Його результати в обов'язковому порядку записуються в протокол, що підписується всіма учасниками зборів. Після цього місцевий орган влади зобов'язаний

протягом п'яти днів організувати роботу по фактичному присвоєння земельних паїв, підготувавши необхідний законодавством пакет документів.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Оформлення спадкової нерухомості
    Докладніше
    Які можуть бути помилки під час покупки квартири в новобудові. Що потрібно знати
    Докладніше
    Як подається заява на державну програму «Доступне житло»
    Докладніше
    v-ukrayini-startuie-budivnitstvo-avtomatichnikh-bagatopoverkhovikh-parkingiv
    В Україні стартує будівництво автоматичних багатоповерхових паркінгів
    Докладніше

    Полезные ссылки