АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Техпаспорт і його термін придатності

tekhpasport-i-iogo-termin-pridatnosti
2 минуты чтения

Він є обов'язковою частиною будь-якого будинку або квартири. Більш того, без нього неможливо проводити ніяких нотаріальних операцій, складати угоди про купівлі-продажу, передачі в користування і так далі. Це пояснюється тим, що тех. паспорт несе в собі абсолютно всю ключову інформацію про поточний стан об'єкта. Він формується на основі проведення детальної інвентаризації, яка повинна виконуватися кваліфікованими фахівцями. При цьому критично важливе значення має термін придатності техпаспорта. Вірніше, коректніше буде говорити про актуальність зібраних в ньому даних.

Підкреслимо, що в технічну документацію необхідно негайно вносити інформацію про будь-які зміни в структурі об'єкта нерухомості. Йдеться про перепланування, проведення капремонту, змін в комунікаціях і так далі. У будь-якому випадку, всі ці факти повинні бути в обов'язковому порядку зафіксовані співробітником комунального або приватного БТІ.

как долго действует техпаспорт

Що включає в себе техпаспорт?

За стані на 2019 рік цей документ практично не змінився, в усякому разі, ніяких значних правок не вносилося вже протягом багатьох років. Цей документ все також включає в себе наступну інформацію:

 • Детальний план об'єкта нерухомості.
 • Результати замірів площі як всього будинку або квартири в цілому, так і окремо взятих приміщень.
 • Відзначається роки початку і завершення будівельних робіт.
 • Точна адреса, за якою розташовується нерухомість.
 • Номінальна вартість на момент складання документації.
 • Повний перелік комунікацій.
 • Ключові матеріали, використовувані при зведенні об'єкту нерухомості.

Додатково варто відзначити, що часто деякі люди плутають поняття техплана і техпаспорта. У першому випадку це лише частина документації, яка супроводжує об'єкт нерухомості. Під другим же терміном ховається цілий пакет різноманітних документів, покликаних описати поточні стан будинку або квартири.

Що стосується безпосереднього терміну дії, то в чинному законодавстві немає ніяких конкретних пунктів. Однак, якщо розглядати практичну сторону питання, часто відбуваються ситуації, коли без повторного складання техпаспорта просто не обійтися. При цьому правом на отримання такого документа має тільки сам власник майна, або ж його довірена особа. Природно, процедура оформлення завжди проходить в присутності сертифікованого нотаріуса.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Техпаспорт на дачний будинок1636960139
  Технічна документація на дачний будинок
  Докладніше
  Оцінка земельної ділянки1622019291
  Оцінка земельної ділянки
  Докладніше
  iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
  Як узаконити прибудову до приватного будинку
  Докладніше
  iaki-podatki-potribno-platiti-pri-operatsiiakh-z-nerukhomistiu
  Які податки потрібно платити при операціях з нерухомістю
  Докладніше

  Полезные ссылки