АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Приватизація горища над квартирою

privatizatsiia-gorishcha-nad-kvartiroiu
5 минут чтения

Квартири на останньому поверсі завжди цінувалися нижче через близькість до горища. Люди бояться того що з технічного поверху почне проникати вода і грибок, які опинилися там в результаті протікання даху. Але всі ці побоювання безпідставні, якщо за дахом стежити. До того ж наявність над вами горища це не тільки відсутність сусідів зверху, а ще й можливість розширити власну житлову площу.

Тема сьогоднішнього блогу - приватизація горищних приміщень в багатоквартирних будинках. Ми розглянемо, що це дає, коли можливо і як зробити в рамках чинного законодавства.

Можливі вигоди

Вигоди від приватизації горища над квартирою очевидні, ви отримуєте додаткові квадратні метри в своє повне розпорядження. Якщо технічні умови дозволяють їх можна використовуватися для розширення своєї житлоплощі. Фактично у вас буде дворівнева квартира. У такій ремонт доведеться вкласти гроші, а для його проведення потрібно узгодити план реконструкції будівлі, але ці питання можна вирішити.

Другий варіант використання горища обійдеться дешевше, але також буде вельми корисний всім власникам квартир на останніх поверхах. Йдеться про використання їх в якості технічних приміщень, наприклад для зберігання різних речей. Фактично це буде той же самий підвал або комора.

Є в даному плані дій і мінуси. По-перше, потрібно щоб дах перебувала в задовільному стані, щоб на горищі можна було жити або зберігати речі без ризику їх псування. По-друге, після того як ваша житлоплоща зросте, відповідно збільшаться і комунальні тарифи.

Отримуємо дозвіл

Для початку слід отримати дозвіл від балансоутримувача вашого будинку. Зараз в країні на всю йде процес реорганізації старих ЖЕКів, але по факту в більшості випадків їх просто перейменовують в керуючі компанії. Вам потрібно розуміти те, що сам механізм дій практично не змінився. Починати треба з експертизи об'єкта, якщо з технічного поверху проходять загальні комунікації, то оформити його в приватну власність не представляється можливим. У всіх інших випадках можна і потрібно пробувати.

Якщо ваш будинок на балансі ЖЕКу, то в першу чергу потрібно отримати дозвіл на проведення робіт від сусідів. До речі над ними теж є горище і можна обговорити варіант колективної приватизації, так ви заощадите на проекті, і у вас будуть помічники, в питанні отримання дозволу. Згода сусідів слід завірити нотаріально та з ними вирушати в керуючу компанію, вони також повинні дати своє добро на проведення робіт.

Для будинків у власності ОСББ процедура дещо інша. Тут все вирішують збори співвласників, яке за законом є вищим органом подібних об'єднань. Для цього ви повинні переговорити з сусідами по поверху, щоб вони були не проти ваших дій і не загальних зборах підтримали питання приватизації. Потім звертайтеся до правління вашого ОСББ, вони повинні провести збори співвласників, на якому більшістю голосів прийняти рішення про надання в вашу власність частини технічного поверху. Причому голосують все, тому що будь-які технічні приміщення знаходяться в рівній власності всіх співвласників будинку, а не тільки тих хто живе, наприклад, на останньому поверсі.

Звертаємо вашу увагу, що в обох випадках ЖЕК або ОСББ з вас точно попросять матеріальну компенсацію. Додаткові житлові метри ніколи не були безкоштовними. Якщо ви не знаєте, як пройти ці бюрократичні процедури, то допомога в цьому питанні можете запитати у організації, яка буде займатися проектом. Так, наприклад наша компанія вирішує і технічну і юридичну сторону подібних справ.

Технічна сторона питання

Наступна стадія це технічна сторона питання. Отримавши схвалення на процедуру приватизації горища, слід вирішити два питання. Перший - оформити дозвільну документацію на проведення реконструкції. Вам адже потрібно обладнати вихід на горище з власної квартири, зробити там вікна (якщо це можливо), і привести дане приміщення в належні стан. Другий - переклад цього приміщення до житлового фонду і приєднання до своєї квартири.

Тому для початку потрібно розробити проект технічної документації, на підставі якої буде отримано дозвіл на початок реконструкції. По завершенню робіт їх результат слід узаконити, за допомогою декларації про введення в експлуатацію. Наступним кроком стане оформлення нового свідоцтва на право власності.

Зверніть увагу, що теоретично можливо самовільно захопити і переобладнати горище під власні потреби. Але це загрожує судновими позовами від сусідів і балансоутримувача будинку. Найгіршим результатом подій буде рішення суду, за яким вас зобов'яжуть звільнити горищне приміщення і за свій рахунок відновити попередній стан всіх конструкцій. Або інший варіант, коли сусід або третя особа отримує від балансоутримувача дозвіл на оренду цих технічних приміщень і ваші речі звідти просто викидають. Скаржитися, звичайно, можна, але що ви напишіть в такий скарзі, що незаконно захопили частину колективної власності і використовували в особистих інтересах? Так ви собі тільки додатковий штраф випросіть.

І останнє незручність, пов'язане з відсутністю документів на приватизований горище. Поки він не оформлений у вашу власність, ви не в праві його здати в оренду, продати, заповідати, використовувати як заставу в банку і т.д.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    iak-onoviti-interier-kvartiri
    8 способів оновити інтер'єр квартири
    Докладніше
    shcho-take-privatne-bti
    Чим відрізняється приватна БТІ
    Докладніше
    planuvannia-kvartiri
    Перепланування квартири. Нюанси перепланування: що можна і що не можна. Важливо!
    Докладніше
    Для чого оформляти техпаспорт на нежитлове приміщення1619419738
    Для чого оформляти техпаспорт на нежитлове приміщення
    Докладніше

    Полезные ссылки