АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Порядок оформлення права власності на квартиру

iak-oformiti-pravo-vlasnosti-na-kvartiru
3 минуты чтения

З тих пір як були прийняті нові правила оформлення нерухомості, громадянам України стало в рази простіше реєструвати свої майнові права на житло та інші споруди. Новий порядок діє і для квартир, як на первинному, так і на вторинному ринку. Тепер, провівши операцію купівлі-продажу або ставши власником в інший спосіб, наприклад за договором дарування, міни або успадкувавши нерухомість, всі документи можна оформити безпосередньо у нотаріуса.

Спрощена процедура

Сьогодні за законом дані про всіх власників нерухомості внесені до єдиного державного реєстру, а основний правоудостоверяющій документ - це виписка з даного реєстру. Саме свідоцтво видається разово, якщо воно було втрачено або пошкоджено, то треба зробити виписку з держреєстру, де вказані дані про об'єкт і його власника. Така виписка є основним документом і на її підставі можна проводити продаж, отримувати в банку кредит під заставу квартири, подарувати житло і т.д.

Але головним спрощенням процедури оформлення права власності на квартиру та інші об'єкти нерухомості стала можливість провести перереєстрацію прямо у нотаріуса. Тепер вони мають право вносити зміни до реєстру нерухомості. Відразу після того як угода посвідчена, нотаріус вносить в спеціальну державну базу даних інформацію про нового власника і видає йому свідоцтво.

Переваги нової процедури очевидні. Тепер не буде черг в центрах реєстрації, завжди можна звернутися до будь-якого приватного або державного нотаріуса. Все робиться швидко, прозоро, не потрібно стимулювати чиновників прискорити видачу свідоцтва, але головне - це оформлення фактично в останній момент укладання угоди.

Тобто, ви зустрічаєтеся з продавцем у нотаріуса, в його присутності укладаєте договір, платите державний збір і податок, і там же отримуєте документ, який підтверджує, що згідно з реєстром тепер ви є власником. Це куди важливіше, ніж ключі від нової квартири, які з юридичної точки зору є лише приємним атрибутом подібної угоди.

Які потрібно виконати умови

Щоб можна було провести операцію за спрощеною процедурою, спочатку слід звернутися до нотаріуса або іншого фахівця, щоб він повідомив вам повний перелік документів. Багато що залежить від того, продається квартира перший раз або це «вторинка». У першому випадку все просто, забудовник при введенні об'єкта в експлуатацію замовляє в БТІ виготовлення техпаспорта, на підставі якого оформляє на себе майнові права. Безпосередньо перед продажем він знову звертається в БТІ, де роблять оцінку нерухомості, цей документ необхідний для розрахунку розміру податку. Для покупця все виглядає максимально просто, вам потрібен паспорт, дозвіл від чоловіка на покупку (якщо перебуваєте в законному шлюбі), ІПН і самі гроші.

При проведенні операції на вторинному ринку передпродажну підготовку слід проводити продавцю. Тут є два основних обмеження. Перше - будь-яку нерухомість, оформлену до 2013 року, спочатку слід перереєструвати і внести в госреетр. Друге - на квартиру повинен бути актуальний технічний паспорт. Тобто інвентаризація проводилась не більше року тому і житло відповідає заявленим в техпаспорті характеристикам.

Наша компанія надає допомогу в реєстрації майнових прав на будь-яку нерухомість в Києві та передмісті столиці. Ми надамо вам професійну консультацію щодо процедури і допоможемо зі збором і розробкою необхідної документації.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    u-vinnitsi-proishov-forum-z-mistobuduvannia
    На форумі у Вінниці обговорили електронні послуги в будівництві
    Докладніше
    pliusi-i-minusi-kvartir-na-pershomu-poversi
    Плюси і мінуси квартири на першому поверсі
    Докладніше
    navishcho-oformliati-tekhnichnii-pasport-na-nerukhomist
    Навіщо оформлювати технічний паспорт на нерухомість
    Докладніше
    iak-vidnoviti-zagubleni-dokumenti
    Як відновити загублені документи на об'єкти нерухомості?
    Докладніше

    Полезные ссылки