АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Що таке вхідна група і як її узгодити

uzgodzhennia-vkhidnoyi-grupi-nezhitlovogo-primishchennia
5 минут чтения

Під вхідною групою розуміють облаштування окремого входу в приміщення, яке знаходиться в нежитловому фонді. Дана процедура є необхідною при переобладнанні квартири на першому поверсі в офіс. Щоб вести в ній підприємницьку діяльність, слід перевести приміщення в нежитловий фонд і обов'язковою умовою для цього є наявність окремого входу з вулиці, а не через під'їзд. Давайте розберемося в цьому питанні докладніше.

Коли потрібно узгоджувати вхідну групу

Насправді поняття вхідної групи позначає вхід в будівлю, а буде це торговий центр, під'їзд в багатоквартирному будинку, ворота в цех і т.д. вже відноситься до питання її конструкції.

Якщо подивитися на цю ситуацію з точки зору БТІ, то мова йде не про вхідній групі як такої, яка закладена (часто не одна) в проект будь-якої будівлі. В даному випадку розглядається питання отримання дозволу від містобудівної інспекції на облаштування нового входу, найчастіше це робиться в таких ситуаціях:

  1. Переобладнання квартири в офіс. Для нормальної роботи в такому приміщенні потрібен окремий вхід, це зручно не тільки для клієнтів, але і дозволить уникнути проблем з власниками сусідніх квартир.
  2. При поділі комерційного приміщення на два і більше. Наприклад, компанія викупила частину офісу, але за планом виходить, що увійти в нього можна тільки через інші приміщення. Тому логічно розглянути питання облаштування нової вхідної групи. До речі це ж не тільки двері і ганок, на такій конструкції можна розмістити свою рекламу у вигляді вивіски, яка буде залучати клієнтів.
  3. При поділі квартири на дві. Це рідкісний випадок, коли долю в житловій квартирі намагаються виділити в натурі, розділивши приміщення на два рівнозначних. Згідно із законом не можна поділити квартиру на дві, якщо після цього буде змінено функціональне призначення приміщення. Тобто, у володінні кожного власника повинна залишитися житлоплощу з житловою кімнатою, санвузлом і окремим входом. У ряді випадків такі роботи можливі, для чого проводиться реконструкція, а вхід організовується з вулиці.

Важливо розуміти, що просто взяти і організувати новий вхід в будівлю не можна. Це, по-перше, зміна несучих конструкцій. Зазвичай виконується розширення віконного отвору до дверного. Для цього слід провести будівельний розрахунок, щоб переконатися в безпеці робіт (достатньої міцності зовнішньої стіни).

По-друге, прибудоване ганок буде перебувати на прибудинковій території, яка проходить по периметру будівлі і перебуває у спільній власності співвласників. Тому потрібно провести загальні збори і отримати від них дозвіл. Також зміна геометрії будівлі в обов'язковому порядку погоджує з балансоутримувачем.

По-третє, зробити вихід на газон, дитячий майданчик чи стоянку також не можна. До ваших дверей повинна вести пішохідна доріжка, яка буде включена в план прибудинкової території.

Всі ці обмеження істотно затягують процес реконструкції, але пройти ці етапи можна і потрібно. Якщо ви зважитеся на самовільні будівельні роботи, то балансоутримувач або хтось із мешканців гарантовано подадуть скаргу і тоді візит інспектора ДАБІ стане справою часу. А далі штраф і накладення зобов'язання повернути все як було за власний рахунок.

Як узгодити

Тому давайте розберемося, як узгодити вхідну групу, розділимо цей процес на етапи.

  1. Оцінка можливості проведення робіт, розробка ескізного проекту. Для цього інженер проектної організації повинен оглянути об'єкт, зробити необхідні заміри і попередній розрахунок.
  2. Отримання дозволів від балансоутримувача і співвласників. Якщо будівля обслуговує ОСББ, то позитивне рішення загальних зборів співвласників дасть вам потрібний дозвіл. А ось якщо будинок на балансі ЖЕКу або керуючої компанії, тоді доведеться домовлятися ще й з ними.
  3. Звернення в ДАБІ та отримання містобудівних умов і обмежень на проведення робіт. На підставі цих даних готується проект реконструкції, який потім затверджує місцева влада. Зараз ці повноваження передані від ДАБІ чиновникам, а сама інспекція виконує в основному контролюючі функції. Після успішного узгодження проекту подається повідомлення про початок будівництва, можна зробити це через спеціальний сайт.
  4. Виконання будівельних робіт, по завершенню яких проводиться технічна інвентаризація приміщення. Новий техпаспорт подається в інспекцію, там приймають рішення про введення об'єкта в експлуатацію, і на підставі нього вносяться зміни до реєстру нерухомого майна.

Якщо описана вище процедура здалася вам складною, то пам'ятайте, що вирішення подібних питань є спеціалізацією компанії «АБТІ» і ми готові надати вам проектну та юридичну допомогу.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    tsnap-kiyiv
    Як працюють центри надання адміністративних послуг Києва
    Докладніше
    Техпаспорт для приватного будинку
    Докладніше
    Сусідські суперечки щодо землі. Хто правий?
    Докладніше
    Як знайти експерта з оцінки нерухомості
    Докладніше

    Полезные ссылки