Є кілька випадків, коли питання оформлення прав на будинок стоїть так би мовити, «гострим ребром». І це:
- після того, як будинок вводиться в експлуатацію;
- якщо власник нерухомості, в даному випадку будинку, змінюється;
- якщо будинок будуть розділяти на два окремих або навпаки об'єднувати в один;
- якщо в будинку проводилися ремонтні роботи, що впливають на його технічні дані (перепланування).
Якщо Ви думаєте, що, чи не оформивши право власності, єдине що Ви не зможете зробити з будинком, це продати його, то це велика помилка. Ви також не будете мати права підводити до будинку комунікації. Навіть у випадках, коли Ви оформили право на будинок, але через деякий час проводили в ньому реконструкційні роботи, Вам знадобитися заново, оформляти право власності та вносити проведені зміни до Реєстру. В іншому випадку Вам можуть повністю перекрити газ і електрику.
Як же оформляється право на будинок?
Отже, давайте розбирати все по порядку
- Перш ніж подати заяву на оформлення своїх прав на будинок, потрібно дізнатися які документи Вам знадобляться. Підготувавши їх, можна йти і подавати заяву. Що цікаво, якщо Ви одночасно будете оформляти право не тільки на будинок, але і на землю, тоді пишеться одне заяви. Але якщо тільки на будинок і гараж, наприклад, тоді таких заяви подається два окремих.
- Підготувати документи у вигляді їх електронних копій, відсканувавши їх.
- Далі проводиться ретельна перевірка Ваших документів після, якої і приймається рішення про дозвіл або відмову Вам право оформляти будинок.
- Якщо заяву схвалили, дані вносяться в електронні Реєстр, навіть в тих випадках, коли з одного будинку стало два окремих. При цьому попередні відомості про нього будуть повністю закриті.