АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Відсоток введеного житла в Києві падає: говорити про кризу поки рано

vidsotok-zhitla-shcho-vvoditsia-v-kieve-padaie-govoriti-pro-krizu-poki-rano
3 минуты чтения

В цьому році київським будівельникам вдалося ввести в експлуатацію близько 334 тисяч квадратних метрів житла. Якщо порівнювати з аналогічним показником минулого року, то картина складається далеко не сама райдужна, так як отримана цифра зменшилася на цілих 64 відсотки. Давайте ж розберемося в тому, що ж призвело до такого стану речей.

Важливо підкреслити, що загальне падіння обсягів будівництва об'єктів нерухомості відзначається у всіх містах нашої країні. При цьому столицю можна вважати найбільш очевидним показовим варіантом, тому що раніше саме це місто вважався лідером в будівельній галузі. Незважаючи на тимчасове зниження показників, вони поступово зростають і заперечувати цей факт неможливо.

Непоказовий період

Примітно, що представників забудовників дещо здивувала інформація про те, що обсяги забудови почали значно падати. Пов'язано з фактичним продовженням будівництва в колишніх темпах. Доказом цього може стати безліч будівельних майданчиків, на яких ведуться активні роботи в цей самий момент.

При цьому наголошується, що минулий рік був досить успішним для всієї будівельної індустрії в нашій країні. У порівнянні з минулим звітним періодом, зростання обсягів склав 60 відсотків. Це актуально абсолютно для всіх міст країни. Природно, що в порівнянні з минулим, виключно вдалим роком, можна зробити висновок про занепад будівельної галузі. Природно, якщо розглядати питання максимально об'єктивно, ніяких значних відхилень від середніх показників виявлено не буде.

Варто підкреслити, що явне зростання кількості введеного в експлуатацію житла обумовлено окремою мотивацією від Київради, який прийняв рішення про те, щоб знизити обов'язкові пайові внески в два рази. На практиці це означало, що забудовник був зобов'язаний виплатити 2 відсотки від загальної вартості об'єкта нерухомості, а не чотири, як це було раніше. Якраз цей нюанс і призвів до того, що велика кількість так званих довгобудів було введено в експлуатацію саме в минулому році.

Окремий коментар з цього питання представників засобів масової інформації дав президент ХК «Київміськбуд» І. Кушнір. Він розповів про те, що ніякого критичного падіння обсягів ринку не спостерігається. Більш того, середньорічні показники повинні приємно здивувати експертів. У всякому разі, багато забудовників розраховують отримати рекордні показники за поточний звітний рік.

Затягування термінів

На сьогоднішній день можна констатувати наявність величезної кількості квартир на первинному ринку, готових до негайної купівлі. З одного боку, це показує насиченість нерухомістю, з іншого ж велика кількість типового житла призводить до того, що покупці перестають звертати на нього увагу, віддаючи перевагу будинкам, які мають архітектурні, або ж планувальні, особливості. Саме такі проекти і будуть здані в експлуатацію до кінця цього року.

Чи можна говорити про те, що зниження кількості продаваного типового житла відображає загальний занепад ринку? Швидше це тимчасове явище, яке повністю, або ж частково, зміниться вже в найближчі місяці.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    u-kiievi-planuietsia-stvorennia-smittia-pererobnogo-zavodu
    У Києві планується створення сміття-переробного заводу
    Докладніше
    Головні інфраструктурні проекти Києва в 2018 році: що планують, і які шанси бути реалізованими?
    Докладніше
    zmini-v-kompensatsiyi-subsidii-dlia-naselennia
    Зміни в компенсації субсидій для населення
    Докладніше
    Дії при втраті документів на нерухомість
    Докладніше

    Полезные ссылки