АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як оформити дозвіл на будівництво приватного будинку

iak-oformiti-dozvil-na-budivnitstvo-privatnogo-budinku
4 минуты чтения

Наявність відповідної землі і бажання звести на ній приватний будинок, ще не дають вам право приступати до якихось будівельних робіт. Потрібно виконати цілий ряд процедур, без яких неможливо звести приватний будинок в рамках закону, і оформити його в приватну власність.

Існує певний алгоритм дій, як оформити документи на будівництво приватного будинку:

  1. Мати у власності відповідну ділянку землі.
  2. Розробити і затвердити проект, оформити дозвіл на початок робіт.
  3. Завершити будівництво, ввести об'єкт в експлуатацію і оформити на нього право власності.

На цьому шляху найчастіше доведеться звертатися до державної інспекції з архітектури і будівництва (ДАБІ), але і по іншим службам доведеться походити. А тепер давайте розглянемо кожен пункт окремо.

Земельна ділянка

Для того щоб приступити до будівельних робіт слід бути власником землі, але це лише частина питання. Перше що потрібно зробити - перевірити призначення вашої ділянки, щоб на ньому була дозволена забудова. Якщо земля призначена для сільськогосподарських або інших робіт, але не під будівництво, слід спочатку змінити її цільове призначення. Дане питання ми обов'язково розглянемо докладно в одній зі статей на нашому блозі.

Друге - проведення топографічної зйомки. Ці роботи виконує землевпорядна організація, вони оцінять вашу ділянку і дадуть висновок про можливість зводити на ньому заміський будинок. Дані топографічної зйомки також необхідні при розробці проекту.

Проектна документація

Після того як питання з землею закритий, саме час переходити до отримання дозволу на будівництво. Для цього передбачено дві процедури, спрощена і основна, застосування залежить від площі майбутньої будівлі.

Якщо ваш будинок має площу до 300 квадратів, тоді допускається застосування спрощеної процедури:

  • Звернення в проектну організацію за ескізним проектом.
  • На підставі проекту в місцевому відділенні ДАБІ, оформляється будівельний паспорт.
  • Складається і надсилається повідомлення про початок будівельних робіт.

Для будинків, загальна площа яких перевищує 300 квадратів, процедура отримання дозволу виглядає наступним чином:

  • Звернення в проектну організацію для проведення містобудівного розрахунку.
  • Отримання містобудівних умов і обмежень за місцем знаходження об'єкта.
  • Підготовка проекту будинку.
  • Підписання договору нагляду за будівництвом.
  • Подача декларації в ДАБІ про початок будівництва.

Після цього вам залишається почати роботи на об'єкті і звести свій будинок, зверніть увагу, що допускається відхилення від проекту не більше 10% або вас змусять переробляти і заново стверджувати весь пакет проектних документів з нуля.

Введення в експлуатацію

Ось ми і підійшли до фінального етапу того, як оформити дозвіл на будівництво приватного будинку. Насамперед звертаємося до приватного або державне бюро технічної інвентаризації та замовляємо у них розробку техпаспорта. Працівники БТІ проведуть експертизу об'єкту і на підставі цих даних підготують документ.

Маючи на руках технічний паспорт, готуємо і подаємо в місцеве відділення державної інспекції з архітектури і будівництва декларацію про готовність об'єкта до введення в експлуатацію. Це фактично головний документ, маючи на руках декларацію можна звертатися в службу державної реєстрації та оформляти свідоцтво на право власності будинку. Також декларація і техпаспорт будуть потрібні для підписання договорів на підведення і підключення комунікацій (вода, газ, електрика).

На закінчення хочемо додати, що при зверненні до кваліфікованих проектувальникам і будівельним юристам для отримання дозволу на початок робіт і подальший введення будівлі в експлуатацію, вам буде потрібно близько двох місяців. Якщо ж цими питаннями займається людина без профільної освіти та досвіду, то паперова тяганина може затягнутися на кілька місяців, а може і років.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Як здійснюється введення будівлі в експлуатацію
    Докладніше
    Земельна суперечка1606211656
    Земельна суперечка
    Докладніше
    planuvannia-kvartiri
    Перепланування квартири. Нюанси перепланування: що можна і що не можна. Важливо!
    Докладніше
    kak-sdelat-tekhnicheskii-pasport-na-dom
    Процедура оформлення техпаспорта
    Докладніше

    Полезные ссылки