Далеко не всі знають, що після фактичної покупки квартири, необхідно витратити якийсь час на проходження процедури її оформлення. Щоб допомогти Вам пройти всю бюрократичні кроки, ми підготували детальну інструкцію, покликану значно полегшити цей процес.
Підготовка документації
Звичайно ж, для збору необхідно набору документів потрібно точно знати необхідний перелік. Він чітко прописується в діючих сьогодні законодавчих нормах, тому, для досягнення бажаного результату, необхідно просто дотримуватися зазначених вище переліку. Правда, самостійно займатися вирішенням цього завдання непідготовленій людині буває досить складно. Саме з цієї причини рекомендується попередньо звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця в цьому питанні. У будь-якому випадку, Вам обов'язково доведеться надати до компетентних державних органів такі документи, незалежно від того, хто саме їх збирав:
- Заява. У ньому прописується бажання зацікавленої особи пройти встановлену нормами чинного законодавства процедуру оформлення квартири. При цьому воно може бути складено як власником квартири, так і його довіреною особою. У другому випадку доведеться ще надати відповідне доручення на вчинення даної дії.
- Посвідчення особи. Це може бути абсолютно будь-який відповідний документ, дійсно здатний підтвердити особу власника нерухомості, яка буде оформлятися.
- Права власності. Звичайно ж, право на володіння об'єктом нерухомості доведеться підтвердити за допомогою певних документів, будь то дарча, договір купівлі і так далі.
- Підтвердження оплати адміністративних послуг. Незважаючи на досить довгу назву, даний документ являє собою звичайну квитанцію або чек, в якій відбивається факт оплати суми грошей, необхідної для надання послуг з реєстрації квартири.
- Документи на квартиру. Йдеться про технічний паспорт на нерухомість. Це потрібно для того, щоб власник не наважився на проведення самостійної перепланування, без узгодження цього питання з компетентними державними органами.
Додатково потрібно відзначити, що експерти настійно рекомендують зробити відразу кілька копій всього потрібного пакету документів. Це дозволить уникнути великої кількості різних зволікань, пов'язаних зі звіркою наданої інформації і так далі.
Процедура реєстрації
Після першого кроку, а саме збору всієї потрібно документації, залишається звернутися в державні реєстраційні органи. Якщо у Вас на руках є всі необхідні документи, а об'єкт нерухомості не є спірним, то тоді вся процедура повинна пройти легко і без зайвих труднощів. Фактично, залишається тільки дочекатися остаточного результату, отримавши підтвердження оформлення квартири. Що стосується термінів, то законодавчо закріплена тривалість розгляду заяви про реєстрацію не може тривати довше п'яти робочих днів з моменту подачі.
Можливі причини відмови
Звичайно ж, подібні процедури далеко не завжди закінчуються позитивно для здобувача. Причин для такого розвитку подій може бути досить багато. Найчастіше, люди стикаються з відсутністю якихось документів. Також буває, що об'єкт нерухомості належить до інших державних виконавчих органів, а значить реєстрація не може бути проведена. Крім іншого, не можна назвати рідкістю випадки, коли запис про певний об'єкт нерухомого майна вже є у відповідному реєстрі. Зазвичай, це запускає тривалий процес розгляду, який може затягнутися на кілька місяців або років. Ну і звичайно, реєстрація може скасована за рішенням суду.