АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як правильно орендувати офіс

poradi-z-orendi-ofisu
4 минуты чтения

Вартість оренди офісу для багатьох компаній є відчутною статтею витрат, але ціна це не єдина його характеристика, яка впливає на успішність фірми. Якщо ви вирішили змінити місце розташування свого бізнесу через збільшення штату або переїзду на більш вигідне місце, то вам знадобляться наші поради з оренди комерційної нерухомості.

Не робіть чужих помилок

Для того щоб провести вигідну угоду, ми рекомендуємо вам ознайомитися зі списком стандартних помилок.

1. Не шукайте офіс без чіткого плану. Часто власники компаній починають пошуки або дають таке доручення своїм підлеглим, не маючи чіткого уявлення про те, що їм насправді потрібно. В результаті ви витрачаєте більше часу і переплачуєте, тому що вибираєте не з оптимальних варіантів. Щоб не допустити подібної помилки, спочатку визначте критерії, яким має відповідати приміщення виходячи з кількості співробітників, близькості до клієнтів, необхідної інфраструктури і т.д. Тільки сформувавши чітку картинку можна приступати до пошуків, це перше правило того, як правильно орендувати офіс.

2. Дивіться не на квадратні метри, а на площу, яку ви можете реально використовувати. Часто приміщення вибирають після побіжного огляду, а дані про площі беруть з технічного паспорта. Ознайомитися з документами, без сумніву, варто, але до цього дійде час при укладанні угоди. А на стадії підбору приміщення важливо правильно оцінити кількість робочих місць, які можна в ньому організувати. Це залежить не тільки від площі, а й від форми кімнат, наявності освітлення і проводки, специфіки вашої діяльності і т.д.

3. Оренда і реальна вартість офісу часто не збігаються. Ви платите власнику приміщення за оренду, але це далеко не єдиний ваш платіж і додаткові витрати слід враховувати заздалегідь. Дізнайтеся скільки грошей вам потрібно, щоб оплачувати прибирання, охорону, обслуговування ліфтів, парковку, комунальні та інші послуги. Зробіть це заздалегідь, щоб потім ваш офіс з привабливою на перший погляд ціну не з'їв всі доходи.

4. Не бійтеся залучити ріелтора і не поспішайте погоджуватися на його пропозиції. Багато хто вважає, що платити комісію ріелтору не варто, тому що це зайві витрати. Але відмовлятися від послуг професіонала нерозумно, тому що без нього ви витратите куди більше часу на пошуки, до того, ж це не гарантує відсутність комісійних. Адже ріелтора може найняти орендодавець, а оплату його послуг все одно покладуть на вас. З іншого боку, залучаючи ріелтора, не поспішайте погоджуватися. Багато з них діють за стандартною схемою, пропонують три варіанти, з яких перший - дешевий і невідповідний, другий - хороший і дорогий, третій - оптимальний, який і планувалося здати в оренду. Не попадайтеся на подібну маркетингову хитрість, завжди відштовхуйтеся від власних критеріїв вибору і якщо приміщення не підходить, просто відмовляйтеся від всіх варіантів і чекайте нових пропозицій. Вони обов'язково будуть.

5. Орієнтуйтеся на потреби бізнесу, а не працівників. Добре, коли роботодавець враховує думку персоналу, але цей момент ніколи не повинен заважати бізнесу. Співробітники можуть просити приміщення ближче до дому, з великою парковкою, в розважальному комплексі, щоб не нудьгувати під час обіду і т.д. Насправді, головна турбота про співробітників це забезпечення обладнаним робочим місцем і гідною заробітною платою. Під все інше вони повинні підлаштовуватися.

Висновок

Після того як відповідний варіант буде знайдений, вам ще потрібно працювати з оформлення договору оренди. У цій справі не буває дрібниць, тому проконсультуйтеся з юристом на предмет ретельного вивчення договору і дотримання умов його підписання. Від цього безпосередньо залежить успішність вашої справи.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    iak-pravilno-zdavati-zhitlo-v-orendu
    Як правильно здавати в оренду нерухомість
    Докладніше
    Що собою являє послуга складання «акту відсотка готовності об'єкта»
    Докладніше
    navishcho-oformliati-tekhnichnii-pasport-na-nerukhomist
    Навіщо оформлювати технічний паспорт на нерухомість
    Докладніше
    iak-provoditsia-otsinka-nerukhomosti
    Як проводиться оцінка нерухомості
    Докладніше

    Полезные ссылки