Після офіційного відкриття всіх реєстрів, в тому числі і зібрав в собі дані про нерухомість, активізувалася велика кількість різних шахраїв, охочих збагатитися за рахунок людей, які погано знають свої права, а також діючі на сьогоднішній день законодавчі норми. Нерідко бувають ситуації, коли власник квартири, будинку або землі дізнається про втрату своєї нерухомості в самий невідповідний момент, раптово знайомлячись з «новими власниками». Ми вивчили цю тему і тепер хочемо допомогти Вам уникнути подібного розвитку подій.
Які бувають махінації
Як показує статистика, в Україні досить часто відбуваються різного роду махінації зі зміною даних реєстрів. З цієї причини суспільство нотаріусів звернулося до Міністерства юстиції з вимогою значно вдосконалити діючу систему захисту від хакерських атак. Також варто відзначити обов'язковий розгляд кожної скарги, що стосується незаконних правок в інформацію з Державного реєстру.
Потрібно згадати, що деякі махінації виробник не з реєстром на пряму, а через введених в оману нотаріусів. Наприклад, на робочу пошту нотаріальної контори може прийти лист, що містять вірусну програму, яка краде особисті паролі доступу нотаріусів, надаючи зловмисникам повний доступ до загальної системи. Ну і звичайно, не можна скидати з рахунків нотаріальних фахівців, які цілком усвідомлено йдуть на ті чи інші приступні дії з метою самозбагачення.
Інформованість - найкраща зброя проти шахраїв
Безумовно, ніхто не зможе дати стовідсоткової гарантії того, що Ваші дані з реєстру не будуть змінені приступні шляхом. У той же самий час, існує певний перелік порад, які заслуговують на окремий розгляд, які дозволять максимально убезпечитися від подібного розвитку подій. Ну і звичайно, найчастіше ситуацію може врятувати виключно оперативна реакція постраждалої сторони на атаку шахраїв, тому не варто відкладати звернення до органів правопорядку в довгий ящик.
Заборона на реєстраційну діяльність з нерухомим майном
Кожен власник має повністю законне право видати заборону на твір будь-яких дій реєстраційного характеру зі своїм майном. Дана процедура детально описується в відповідні регламентному документі, з яким має можливість ознайомитися кожен охочий. Важливо уточнити, що це рішення може бути, як оформлено самим власником, так і ініційовано уповноваженими судовими інстанціями, що приймають рішення в ході того чи іншого розгляду.
Встановлення іпотеки
Дійсно дієвим способом захисту від шахраїв може стати встановлення довгострокових іпотечних зобов'язань на користь самостійно обраного і повністю знайоме обличчя. Цей метод досить часто застосовується на практиці. Крім інших переваг, він дозволяє якомога швидше реагувати на будь-які небажані дії з Вашою нерухомістю, вироблені третіми особами. Потрібно уточнити, що для підсумкового зняття іпотеки доведеться звертатися за профільними послугами в відповідну нотаріальну компанію.
Завірені копії документа на право власності
Якщо власник має виключно випискою з відповідного реєстру, то йому безумовно слід зміцнити свої позиції, оформивши завірені копії документів, що підтверджують право власності. З одного боку, це досить дієвий спосіб, з іншого ж, багато юристів ставляться до нього з великою часткою скептицизму.
Пов'язано це з тим, що запевнення у нотаріуса певної документації не можна назвати подією, яке б гарантовано бралося до уваги в ході підтвердження наявності прав власності. У той же самий час, до розряду надійних документів відносяться договори купівлі-продажу, дарчі і так далі. З їх допомогою вдається ефективно боротися з неправовими діями, спрямованими на злочинне привласнення об'єктів нерухомості шляхом змін даних в реєстрі.
Інформування через текстові повідомлення
Нещодавно з'явлюся нова функція, що передбачає розсилку в разі внесення будь-яких змін до реєстру. Правда, за цю послугу доведеться щомісяця виплачувати невелику суму грошових коштів, але гарантоване збереження дорогої нерухомості безперечно варто цих вкладень.
В кінцевому підсумку можна сказати, що найбільш правильним рішенням стане періодична перевірка правильності даних в реєстрі. Тільки так можна убезпечити себе, або ж прийняти оперативні заходи по збереженню власності.