АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Шахраї і Держреєстр нерухомості: як захистити свою власність

shakhrayi-ta-derzhreiestr-nerukhomosti-iak-zakhistiti-svoiu-vlasnist
4 минуты чтения

Після офіційного відкриття всіх реєстрів, в тому числі і зібрав в собі дані про нерухомість, активізувалася велика кількість різних шахраїв, охочих збагатитися за рахунок людей, які погано знають свої права, а також діючі на сьогоднішній день законодавчі норми. Нерідко бувають ситуації, коли власник квартири, будинку або землі дізнається про втрату своєї нерухомості в самий невідповідний момент, раптово знайомлячись з «новими власниками». Ми вивчили цю тему і тепер хочемо допомогти Вам уникнути подібного розвитку подій.

Які бувають махінації

Як показує статистика, в Україні досить часто відбуваються різного роду махінації зі зміною даних реєстрів. З цієї причини суспільство нотаріусів звернулося до Міністерства юстиції з вимогою значно вдосконалити діючу систему захисту від хакерських атак. Також варто відзначити обов'язковий розгляд кожної скарги, що стосується незаконних правок в інформацію з Державного реєстру.

Потрібно згадати, що деякі махінації виробник не з реєстром на пряму, а через введених в оману нотаріусів. Наприклад, на робочу пошту нотаріальної контори може прийти лист, що містять вірусну програму, яка краде особисті паролі доступу нотаріусів, надаючи зловмисникам повний доступ до загальної системи. Ну і звичайно, не можна скидати з рахунків нотаріальних фахівців, які цілком усвідомлено йдуть на ті чи інші приступні дії з метою самозбагачення.

Інформованість - найкраща зброя проти шахраїв

Безумовно, ніхто не зможе дати стовідсоткової гарантії того, що Ваші дані з реєстру не будуть змінені приступні шляхом. У той же самий час, існує певний перелік порад, які заслуговують на окремий розгляд, які дозволять максимально убезпечитися від подібного розвитку подій. Ну і звичайно, найчастіше ситуацію може врятувати виключно оперативна реакція постраждалої сторони на атаку шахраїв, тому не варто відкладати звернення до органів правопорядку в довгий ящик.

Заборона на реєстраційну діяльність з нерухомим майном

Кожен власник має повністю законне право видати заборону на твір будь-яких дій реєстраційного характеру зі своїм майном. Дана процедура детально описується в відповідні регламентному документі, з яким має можливість ознайомитися кожен охочий. Важливо уточнити, що це рішення може бути, як оформлено самим власником, так і ініційовано уповноваженими судовими інстанціями, що приймають рішення в ході того чи іншого розгляду.

Встановлення іпотеки

Дійсно дієвим способом захисту від шахраїв може стати встановлення довгострокових іпотечних зобов'язань на користь самостійно обраного і повністю знайоме обличчя. Цей метод досить часто застосовується на практиці. Крім інших переваг, він дозволяє якомога швидше реагувати на будь-які небажані дії з Вашою нерухомістю, вироблені третіми особами. Потрібно уточнити, що для підсумкового зняття іпотеки доведеться звертатися за профільними послугами в відповідну нотаріальну компанію.

Завірені копії документа на право власності

Якщо власник має виключно випискою з відповідного реєстру, то йому безумовно слід зміцнити свої позиції, оформивши завірені копії документів, що підтверджують право власності. З одного боку, це досить дієвий спосіб, з іншого ж, багато юристів ставляться до нього з великою часткою скептицизму.

Пов'язано це з тим, що запевнення у нотаріуса певної документації не можна назвати подією, яке б гарантовано бралося до уваги в ході підтвердження наявності прав власності. У той же самий час, до розряду надійних документів відносяться договори купівлі-продажу, дарчі і так далі. З їх допомогою вдається ефективно боротися з неправовими діями, спрямованими на злочинне привласнення об'єктів нерухомості шляхом змін даних в реєстрі.

Інформування через текстові повідомлення

Нещодавно з'явлюся нова функція, що передбачає розсилку в разі внесення будь-яких змін до реєстру. Правда, за цю послугу доведеться щомісяця виплачувати невелику суму грошових коштів, але гарантоване збереження дорогої нерухомості безперечно варто цих вкладень.

В кінцевому підсумку можна сказати, що найбільш правильним рішенням стане періодична перевірка правильності даних в реєстрі. Тільки так можна убезпечити себе, або ж прийняти оперативні заходи по збереженню власності.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  otsenka-doli-v-kvartire
  Оцінка частки в квартирі (кімнати або частини)
  Докладніше
  Що собою являє послуга виділу або розділу
  Докладніше
  Для чого оформляти техпаспорт на нежитлове приміщення1619419738
  Для чого оформляти техпаспорт на нежитлове приміщення
  Докладніше
  shcho-take-tekhnichnii-pasport-na-nerukhomist
  Що таке технічний паспорт на нерухомість
  Докладніше

  Полезные ссылки