АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Як правильно вибирати квартиру на вторинному ринку

iak-oglianuti-kvartiru-pered-pokupkoiu
5 минут чтения

Купівля квартири вкрай важливий крок, особливо з урахуванням київських цін на нерухомість. Не рідко покупці квартир на вторинному ринку стикаються з необхідністю вкладати додаткові гроші в своє житло, тому що при огляді пропустили серйозні недоліки об'єкта і тепер їх потрібно виправляти.

Щоб не опинитися в такій ситуації, прочитайте нашу статтю на тему як правильно вибирати квартиру на вторинному ринку. У ній ми привели основні рекомендації по огляду житла із зазначенням можливих недоліків, які можуть змусити вас відмовитися від покупки або стануть вагомим аргументом для отримання знижки.

Зовнішні фактори

У такій ситуації ми завжди починаємо з вибору району, в якому знаходиться квартира. Основні критерії тут очевидні, важлива наявність зручної транспортної розв'язки, розташування школи, лікарні, дитячого садка та інших інфраструктурних об'єктів, близькість до місця роботи. Все це можна подивитися по карті міста, але така інформація буде необ'єктивною. Проведіть предметний пошук, наприклад, дізнайтеся, чи є у можливому майбутньому дитячий садок місця, які там розцінки і чи не варто там чергу на 5 років вперед.

Також не полінуйтеся і спробуйте дістатися з місця передбачуваного проживання на свою роботу в ранковий або вечірній час пік. Може виявитися так, що зручна транспортна розв'язка здається хорошою тільки на карті, а насправді це переповнений громадський транспорт, який половину шляху рухається по пробці.

Тепер переходимо до самого дому. Доглянутий фасад будівлі це бажано, але якщо будинок вже у віці і на балансі ЖЕКу, то очікувати такого не доводиться. Але вас як покупця повинні цікавити інші моменти. Перше - стан двору, чи є там дитячий майданчик, місце для парковки автомобіля, чи є взагалі якийсь двір. Друге - стан підвалу, особливо якщо ви пригледіли житло на першому поверсі. Підвали часто бувають частково затоплені, і від них йде вогкість і цвіль по дому. Але навіть якщо ви вирішили купити квартиру на третьому поверсі і вище, знайте, що затоплений підвал може стати джерелом цілорічних комарів, які подорожують по дому через вентиляцію. Третє - дах, якщо вона тече, то на верхніх поверхах спокою не буде і ремонт доведеться робити регулярно.

Крім цього зверніть увагу на стан ліфта, якщо він є. До речі на кожному з них повинна бути інформація про останню перевірку. А наявність сміттєпроводу це майже завжди великий мінус, вони часто забиваються і стають джерелом неприємного запаху, а чистити їх ніколи не поспішають.

Стан квартири

Досить ходити коло та навколо, пора зайти і подивитися на саму квартиру. Взагалі, є така послуга, як експертна оцінка нерухомості, під час якої фахівці перевірять стан стін, стелі, комунікацій, рівень теплоізоляції і т.д. Але продавці вкрай неохоче погоджуються на те, щоб покупці викликали будівельних інженерів і ті влаштовували докладну перевірку їх квартири. Тому вам доведеться діяти своїми силами, звертайте увагу на наступні моменти:

  1. Наявність нових шпалер на стінах або на стелі. Звичайно, є таке поняття як передпродажна підготовка, але дуже рідко для цього роблять косметичний ремонт, зазвичай обмежуються генеральним прибиранням. Особливо підозріло, якщо нові шпалери є тільки на деяких стінах, наприклад біля вікна на кухні, або на стіні за якої проходить стояк з трубами. Таким способом часто приховують цвіль, нові шпалери це лише тимчасовий захід їх доведеться переклеювати кожні 5-6 місяців тому причина її появи залишається невирішеним.
  2. Стан сантехніки, в першу черги потрібно оглянути труби. В ідеалі це нові пластикові труби на воду і каналізацію, прийнятним є варіант металевих труб в нормальному стані. Якщо ж труби іржаві, то це додатковий ремонт і можна вимагати хорошу знижку. Оглядаючи сантехніку, обов'язково відкрийте всі крани і перевірте натиск, запитаєте як справи з водою вранці і ввечері. З урахуванням Києва, бажано щоб був бойлер, інакше ризикуєте все літо сидіти без гарячої води.
  3. Огляньте всі кути в квартирі, не полінуйтеся заглянути за меблі, особливо якщо будинок старий. Зазвичай саме в кутах з'являються перші тріщини, які є ознаками аварійності будівлі.
  4. Перевірте всі освітлювальні прилади і розетки, дізнайтеся який вік у проводки, на щитку подивіться на пробки. У старих будинках часто виникають ситуації, коли частина проводки вже не працює або це може бути причиною невмілого і самостійна заміна деталей.
  5. Перевірте наявність лічильників на воду і газ, попросіть квитанції про оплату за останні місяці, щоб оцінити витрати на комуналку. Добре якщо в квартирі автономне опалення, а якщо воно комунальне, то тут можна і по сусідах пройтися, щоб дізнатися наскільки тепло в приміщенні в холодну пору року і чи не потрібно додатково грітися обігрівачами. До речі ознакою проблем з теплоізоляцією є велика кількість квартир в будинку з зовнішнім утепленням. Побачити їх можна навіть мигцем глянувши на фасад.

І ще одна порада, коли будете перебувати в квартирі, не забувайте прислухатися. Можливо, ви почуєте, чим живуть сусіди за стінкою, отже, в будинку проблеми зі звукоізоляцією.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Весь процес оформлення землі
    Докладніше
    Як з горища зробити мансарду
    Докладніше
    vigotovlennia-tekhnichnogo-pasporta-na-garazh
    Коли потрібен і як отримати технічний паспорт на гараж
    Докладніше
    pereplanuvannia-chi-rekonstruktsiia
    Чим відрізняються перепланування та реконструкція квартири
    Докладніше

    Полезные ссылки