АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Особливості таунхаусів в українських реаліях

shcho-take-taunkhaus
4 минуты чтения

В рамках виконання робіт по проектування індивідуальних житлових будинків нам доводиться займатися і розробкою документації на таунхауси. Цей вид житлової нерухомості можна назвати порівняно новим для українського ринку.

Таунхауси позиціонують як приватні будинки за доступною ціною. Але насправді це багатоквартирний будинок, де знаходиться кілька багаторівневих квартир обладнаних окремим входом. Про те, чим дана нерухомість відрізняється від звичних нашому покупцеві об'єктів і які вона має переваги, буде розказано в цій статті.

Що таке класичний таунхаус

Вперше термін таунхаус з'явився у Великобританії, і спочатку йшлося про класичний приватному будинку, але побудувати його можна було в межах міста. За місцевими законами було чітко визначено, що тільки аристократи мають право зводити окремі житлові будинки в межах міста, інші повинні були задовольнятися квартирами або перебиратися в передмістя. Даний закон носив не тільки соціальне, скільки практичне значення. Жити у власному будинку хотіли багато, але землі всередині міста було мало.

Але навіть для аристократів землі у великих містах не вистачало, тому їм доводилося потіснитися і будувати будинки із загальною стіною з метою економії прибудинкової території. Ця ідея отримала свій розвиток в Канаді, і якщо в Великобританії будівлі мають 2 максимум 3 поверхи, то канадці почали зводити їх висотою до 5 поверхів. Багато в чому така практичність була продиктована високими податками на землю, тому будуватися в висоту на невеликій ділянці було набагато вигідніше.

Пізніше з'явилася ще одна формула таунхауса, яка поєднала в собі квартиру і гараж. Природно вона була пов'язана з тим, що в сім'ях середнього класу в розвинених країнах був мінімум один автомобіль, і його потрібно було десь зберігати. Тому багато хто вважає, що класичний таунхаус повинен мати на першому поверсі гараж, передпокій і кухню, а ванна кімната і спальня винесені на другий поверх.

Таунхаус по-українськи

Що ж нам пропонують українські забудовники? На практиці тут немає єдиного шаблону, як в інших країнах. У вітчизняному виконанні це будівлі в 2-3 поверхи, які з'єднані між собою загальною стіною і кожна квартира обладнана окремим входом. Все інше робиться на розсуд конкретного замовника, одні обладнають вбудований гараж, інші роблять ставку на невеликий особистий дворик, а треті відмовляються від обох попередніх варіантів. Виходить, що у кожного об'єкта є свої особливості і їх треба дивитися безпосередньо за місцем.

Фактично таунхаус це багаторівнева квартира з окремим входом, що дає даному об'єкту нерухомості свої плюси і мінуси. переваги:

  • Дешевше ніж приватний будинок. Зовні будинок може виглядати як окремий будинок, але на практиці це загальне будівля із загальним фундаментом і несучими стінами. Це спрощує роботи з проектування, істотно знижує витрати на фундамент і несучі конструкції, а також здешевлює підключення і розводку комунікацій.
  • Менше сусідів. У вас може бути від 1 до 3 сусідів, залежить від конструкції будівлі. Але гарантовано ніхто не буде жити над вами.
  • Дешевше експлуатація. Не потрібно витрачатися на утримання під'їздів і кожен сам відповідає за свою ділянку прибудинкової території.

А тепер пару слів про недоліки таких комплексів. По-перше, через відсутність єдиного стандарту на таунхауси не можна зрозуміти, що саме вам пропонують і які там умови. По-друге, мешканців в такому комплексі менше, ніж в багатоквартирному будинку. При необхідності провести капітальний ремонт даху, замінити електричне обладнання, відремонтувати водяний насос і т.д., кількість зацікавлених осіб менше, а значить витрати на кожну сім'ю помітно більше. По-третє, ви можете зіткнутися з юридичної плутаниною при оформленні технічних документів на об'єкт, але з цим пунктом ви легко впораєтеся з нашою допомогою.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    kak-sdelat-tekhnicheskii-pasport-na-dom
    Процедура оформлення техпаспорта
    Докладніше
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна1627458154
    Для чого проводять експертну оцінку нерухомого майна
    Докладніше
    iaki-dokumenti-potribni-dlia-budivnitstva-zamiskogo-budinku
    Які дозвільні документи потрібні для будівництва
    Докладніше
    Як вибрати бюро технічної інвентаризації
    Докладніше

    Полезные ссылки