У кожного разом з документами на квартиру зберігається і її техпаспорт. Але для того щоб виконати ряд дій, наприклад реконструкцію з розширенням площі квартири, від вас буде потрібно технічний паспорт на всю будівлю.
Сьогодні ми розглянемо, що таке техпаспорт багатоквартирного житлового будинку, хто його отримує, що він містить і для чого потрібен цей документ.
Процедура оформлення
Фактично техпаспорт багатоквартирного житлового будинку - це поверховий план всього будинку з урахуванням житлових і технічних поверхів. Такий документ повинен містити наступну інформацію:
- Дані про забудовника, дата завершення будівництва. Якщо виконувався капітальний ремонт будівлі, то на нього оформляється новий техпаспорт із зазначенням дати останнього капремонту.
- Параметри будівлі (висота, площа, поверховість), особливості конструкції (технологія зведення, конструкційні матеріали).
- Плани об'єкта, робиться окремий план на кожен житловий або технічний поверх, а також на покрівлю і фундамент.
Техпаспорт на багатоквартирне будівлю оформляється забудовником, це обов'язкова умова для введення будинку в експлуатацію. Для цього буде потрібно надати набір технічної та юридичної документації, який може відрізнятися в залежності від типу об'єкта. Обов'язково будуть потрібні план будівлі, акт про завершення робіт і відомості про компанії забудовника. Що увійде в додатковий пакет документації залежить від різних чинників, тому його потрібно уточнювати безпосередньо в БТІ, яке займеться розробкою.
Співробітники бюро технічної інвентаризації повинні провести експертизу об'єкту і скласти відповідний акт про перевірку. На підставі цих даних і наданих документів оформляється техпаспорт будинку.
Для чого потрібен техпаспорт на весь будинок
Тепер поговоримо про те, що це за документ, кому він потрібен і у кого зберігається. Як сказано вище, без оформлення техпаспорта на житловий багатоквартирний будинок забудовник не зможе отримати декларацію про введення будівлі в експлуатацію. Це загрожує тим, що він не отримає прав власності на будинок і не зможе продати квартири. Для тих, хто вкладається в будівництво, пояснимо. Купуючи житло на стадії будівництва, ви не стаєте власником. Фактично ви оплачуєте виконання забудовником зобов'язань по завершенню будівництва та передачі в вашу власність конкретної квартири.
Для того щоб реалізувати конкретну квартиру, потрібно оформити її як окремий об'єкт нерухомості і отримати на неї техпаспорт. Обов'язковою документом при такій процедурі є технічний паспорт будинку, за даними якого робиться витримка з планом для кожної квартири окремо.
Згідно з українським законодавством, після того як забудовник реалізував квартири або більшу їх частину, будинок повинен бути переданий на баланс керуючої компанії або об'єднання співвласників. Цей документ буде потрібно їм для вирішення питань з комунальними службами, щоб вони взяли будинок на баланс і мешканці змогли платити за тарифами для населення. Також техпаспорт будинку надається мешканцям для ознайомлення в разі потреби. Наприклад, в квартирах з автономним опаленням від електричного котла повинен бути проект такої системи опалення, на підставі якого встановлюються спеціальні тарифи. Щоб зробити цей документ слід звіритися з техпаспортом на предмет підводиться до квартири потужності. А якщо в будинку спочатку є тільки електричне опалення, або воно використовується на конкретних поверхах, то ці особливості варто внести в загальний техпаспорт. Так після покупки житла, власники таких квартир зможуть відразу оформляти спеціальні тарифи, без необхідності розробляти індивідуальні проекти.
Також власники квартир, які захочуть провести перепланування або реконструкцію в своїй квартирі, зобов'язані звернутися до балансоутримувача будинку для отримання копії техпаспорта будівлі. Вона буде потрібно для розробки проектної документації на майбутні ремонтні роботи.