АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Для чого потрібен техпаспорт на квартиру

dlia-chego-nuzhen-tekhpasport-na-kvartiru
4 минуты чтения

Сам по собі питання про необхідність цього документа для сучасного житла піднімається досить таки часто. Такий стан справ зумовлений тим, що переважна більшість власників нерухомості просто не намагаються вникнути в суть подібної документації. При цьому отримання технічного паспорта на нерухомість - це досить складний процес, що вимагає обов'язкового залучення висококваліфікованих фахівців. Дана стаття спрямована на те, щоб розставити певні крапки над і.

Поняття техпаспорта

Розглянутий документ прийнято виготовляти виходячи з проведення певного набору дій, спрямованих на отримання інформації, що стосується поточного технічного стану окремо взятого об'єкта нерухомості. Виходячи з цього можна сказати, що документ містить в собі максимально вичерпні характеристики і параметри квартири. З цього паспорта можна почерпнути наступну інформацію:

 • Фактичне розташування об'єкта нерухомості.
 • Детальний опис квартири і її планування.
 • Виведено такі характеристики, як загальна площа для окремо взятих приміщень і всього об'єкта в цілому.
 • Вказуються дії, спрямовані в реконструкцію і перепланування житла.

На перший погляд, це досить невеликий набір інформації. Незважаючи на це, для його повноцінного відображення потрібно досить серйозну кількість креслень і супутніх пояснювальних записок. Очевидно, що для отримання такої документації мають відповідати справжні майстри своєї справи. При цьому абсолютно не важливо, представляють вони державні органи, або ж приватні компанії. В даному випадку ключове значення має саме результативність проведених дій.

Для чого потрібно техпаспорт

Очевидно, що такий глобальний документ включає в себе максимально вичерпну інформацію про конкретно взятому об'єкті нерухомості. Без нього не обійтися при проведенні цілком конкретного набору маніпуляцій з квартирою. Заради прикладу можна виділити такий набір дій:

 • Дії купівлі-продажу квартири, яка є ще одним видом нерухомого майна.
 • Проходження проведення приватизації заради вступу в права власності.
 • Отримання фактичних прав власності, що дають можливість розпоряджатися квартирою на власний розсуд.
 • Введення в експлуатацію обраного об'єкта після проведення всіх необхідних перевірок.
 • Отримання законного права на проведення перепланування, забудови і так далі.
 • Внесення будь-яких можливих змін в планування, проводити реконструкцію і так далі.

Згідно норм чинного законодавства, об'єкт нерухомості не може бути введений в експлуатацію без отримання технічного паспорта. З цієї причини його відсутність говорить про так званому самолад.

Як і де отримують техпаспорт

Для отримання даної документації необхідно в обов'язковому порядку звернутися до уповноважених бюро технічної інвентаризації. Раніше подібні послуги надавалися тільки державою, але в останні роки з'явилася величезна кількість приватних компаній, що діють в цьому напрямку. У будь-якому випадку, перш ніж замовляти оформлення даного документа доведеться докласти масу зусиль, адже вся викладена інформація повинна бути на сто відсотків правдивою. Ну і звичайно, зрозуміти кваліфікацію фахівців, в базовому вигляді, можна за фактом наявності особливого сертифікату, що дає дозвіл на проведення робіт.

Це критично важливий нюанс, адже якщо складання техпаспорта було виконано без відповідних дозволів, то цей документ може бути просто анульований. З цієї причини до цього питання слід підходити з максимальною відповідальністю. Додатково зазначимо, що сам процес оформлення займає орієнтовно одночасно. Звичайною практикою вважається оформлення протягом тижня, хоча іноді все затягується на місяць.

Природно, мало просто прийти і замовити складання техпаспорта на будь-який об'єкт нерухомості. Представники бюро технічної інвентаризації зобов'язані запросити певний набір документів. Крім іншого, зацікавленій особі доведеться пред'явити будь-яке посвідчення особи, найкраще паспорт. Також доведеться підтвердити факт того, що об'єкт знаходиться у власності, без будь-яких супутніх чинників. Наприклад, можуть виникнути проблеми в ситуації, коли квартирою володіє відразу кілька людей. У подібних ситуаціях доведеться отримати їх письмовий дозвіл, або ж особиста присутність. Дане правило є обов'язковим до виконання.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  tekhpasport-na-trikimnatnu-kvartiru
  Технічний паспорт на трикімнатну квартиру. Частина 2
  Докладніше
  proverka-stroek-v-gasi
  Які будівництва пройдуть через перевірку ДАБІ в 2018 році
  Докладніше
  privatizatsiia-kvartiri
  Приватизація квартири 2019
  Докладніше
  razreshenie-na-stroitelstvo
  В Україні буде більше будівельних робіт, виконуваних без дозволу
  Докладніше

  Полезные ссылки