Поліпшення своїх житлових умов шляхом скління лоджії - це логічне бажання будь-якого власника. У будівельних нормативах вказано, що лоджія це приміщення для відпочинку, яке перекрито стінами з трьох сторін. Четверта сторона, може бути відкритою або заскленої.
Безпосередня установка або заміна віконного блоку не вимагає отримання дозволу на виконання ремонтних робіт, але власники житла часто трактують цю норму по-своєму. Одні просто виконують установку віконної конструкції, інші ж переобладнують дане приміщення в додаткову кімнату або за рахунок її збільшують доступне житловий простір квартири. У цій статті ми розповімо, чи потрібний дозвіл на скління лоджії, а також, куди звертатися для його отримання.
Постанови органів місцевої влади
Як було зазначено вище, монтаж віконних конструкцій на лоджії не підлягає погодженню в архітектурно-будівельної інспекції, при виконанні таких умов:
- Роботи не пов'язані з реконструкцією, переплануванням або капітальним ремонтом. Тобто, площа приміщення не збільшується і його призначення залишається незмінним.
- Монтаж виконується згідно з правилами технічної та пожежної безпеки.
- Будівля не є пам'яткою архітектури.
- Відносно вдома не діють заборони на фасадні роботи, встановлені місцевими органами влади.
Останній пункт варто розглянути докладніше. Місцеві органи влади (міські, районні та сільські адміністрації) можуть приймати постанови, які регламентують порядок фасадних робіт, які стосуються зовнішнього вигляду будівель. Наприклад, всі роботи зі скління повинні бути виконані з дотриманням загальних умов оформлення. Тому заздалегідь рекомендується перевірити наявність подібних обмежень, тому за їх порушення можуть накласти адміністративний штраф і навіть вимагати провести повторний ремонт за рахунок власника житла для приведення зовнішнього вигляду лоджії в потрібне стан. Також в житлових комплексах, справи яких ведуть керуючі компанії або ОСББ, можуть прийматися рішення про правила виконання зовнішніх робіт, щоб вони відповідали загальному екстер'єру будівлі. На даний момент подібні положення не регламентуються законодавством або постановами, але судовий позов за їх порушення теоретично можливий.
Якщо наведені вище умови дотримані, то такі ремонтні роботи не відносяться до розряду самовільних і не підлягають будь-якому погодженням в будь-яких інстанціях.
Нормативно-правові акти
Якщо дії власника квартири підпадають під поняття реконструкції або перепланування, то дозвіл на скління лоджії є обов'язковою вимогою, але тут є одна істотна обмовка. В такому випадку готується проект перепланування квартири, на підставі якого і будуть виконуватися будівельні роботи. Але в ньому вказуються тільки роботи зі зміни площ і призначення приміщень, без посилання на монтаж віконних конструкцій.
Тобто, монтаж віконного блоку не вимагає узгодження і якщо його вказати в проектній документації, то цілком можуть відмовити і загорнути на доопрацювання. Тому слід підготувати і затвердити дозвіл на перепланування або реконструкції, провести роботи і офіційно їх узаконити, виконавши технічну інвентаризацію квартири і внісши зміни в техпаспорт об'єкта. Після цього ви можете самостійно провести роботи зі скління, дотримуючись тільки умови, наведені в першому пункті даної статті.
Щоб задати уточнюючі питання по темі скління лоджій з дозволом і без, рекомендуємо скористатися формою для коментування. Також ви завжди можете проконсультуватися з нашими фахівцями, замовивши зворотний дзвінок.