У відповідність із Законами України власниками нерухомості може бути кілька осіб. У таких випадках права на таке майно мають всі його власники, і це вважається їх спільною власністю.
З яких причин майно потрапляє під загальне їм володіння:
- спадщину (на кілька осіб);
- шлюб;
- фермерське господарство;
- приватизація;
- спільна покупка або будівництво і т.д.
При цьому під спільну власність потрапляють будь-які об'єкти, включаючи не тільки житлові будинки, але і майнові комплекси, які використовуються в господарській діяльності.
Відповідно до цивільного законодавства володіти майном можна як частково, так і спільно. Наприклад, все те, що подружжя придбало за спільні гроші, то чого вони нажили спільно, буде ставитися до спільного володіння. Таким чином, вони мають рівні права на володіння, і визначити де, чия частина більше, а чия менше неможливо. Вони в рівних правах можуть користуватися всім тим, що однаково належить їм обом. І якщо хтось із подружжя проводить якусь угоду, то вважається, що інший дав на це свою згоду.
Співвласники майна мають право на свою частку в ньому. Варто відзначити, що частки майна повинні тривати порівну. Виняток лише постанова суду, закону або ж домовленість між самими співвласниками. Якщо ж визначити частку кожного власника не виходить за згодою і це ніде не прописано, тоді до уваги береться той факт - хто скільки вклав в це майно, а саме в його придбання.
Варто відзначити, що якщо співвласникам власності не належить якась конкретна частина цього майна, а лише його частка. Це говорить про те, що раптом одна з частин, які підлягають під спільне володіння нею ушкодилася, то ніхто з власників не втрачає права на нього, а просто зменшується частка кожного із співвласників на це саме майно.
Фахівці нашої компанії можуть допомогти Вам розібратися з будь-якою ситуацією, пов'язаною із загальним майном, а саме:
- нададуть консультацію, як усну, так і письмову по будь-яких питань, пов'язаних з реалізацією, купівлею-продажем загального майна;
- складуть договір, відповідно до якого кожен власник буде знати, що належить саме йому;
- допоможуть розділити спільне майно на різних власників;
- допоможуть вирішити суперечки, щодо спільного майна між подружжям;
- нададуть судовий захист прав одного з власників спільного майна і т.д.
У будь-якому випадку, звернення до нас допоможе Вам правильно, а головне законним шляхом у всьому розібратися і по праву отримати те, чим Ви володієте. Ми вирішимо навіть найбільш спірні моменти в розділі майна і допоможемо все правильно оформитися.