АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Перереєстрація права власності на нерухомість

perereiestratsiia-prava-vlasnosti-na-nerukhomist
5 минут чтения

За чинним законодавством всі дані про власників нерухомості занесені до єдиного реєстру. Вносити зміни до держреєстру можуть тільки державні реєстратори та нотаріуси з відповідною ліцензією. Призначення цієї бази даних систематизувати інформацію про всі об'єкти нерухомості, а також перешкоджати випадкам незаконного заволодіння чужою власності шляхом підробки документів. Адже одна справа підробити свідчення і зовсім інше внести зміни до держреєстру, доступ до якого має обмежена кількість уповноважених осіб.

Тепер кожен громадянин України має право зайти в даний реєстр і перевірити записана на нього його квартира, будинок, ділянка землі або інший об'єкт. Також здійснюючи будь-яку угоду, ви легко можете перевірити дані про поточний власника. Ось тільки далеко не вся нерухомість знаходиться в цій базі даних, адже її створили в 2013 році і вносили туди тільки ті об'єкти, які нові або по ним відбулася зміна власника. Якщо інформації про вашому нерухоме майно немає в держреєстрі, отже, потрібно пройти процедуру перереєстрації.

У чому суть перереєстрації

Давайте відразу розберемося, що це таке і для чого необхідно. Не потрібно плутати перереєстрацію права власності на нерухомість і оформлення права власностi – це дві абсолютно різні процедури. У першому випадку ви просто вносите дані про об'єкт і його власника в державну базу даних. Тобто фактично підтверджуєте свої права. У другому випадку мова йде про зміну власника або реєстрації нового об'єкта, у якого з'явився перший приватний власник.

Необхідність в перереєстрації виникає через те, що приймаючи закон про створення держреєстру, чиновники або не захотіли займатися його наповненням безкоштовно або банально забули, що до 2013 року в країні успішно проходили угоди з нерухомістю. Тому всім, чиї права не підтверджені записом в електронному реєстрі, рано чи пізно доведеться пройти дану процедуру. Вона не є обов'язковою, але рекомендована з двох причин:

  1. Внесення інформації до держреєстру знизить ймовірність захоплення вашої власності шахраями, тому що ускладнить цей процес необхідністю підкуповувати нотаріуса або державного реєстратора для внесення змін. А система відзначає, хто і коли коригував записи.
  2. Рано чи пізно права від вас шляхом продажу, дарування або успадкування перейдуть іншій людині. Для цього доведеться спочатку внести дані про попереднього власника до реєстру і тільки потім можна буде переписати об'єкт на нового власника.

Є й третя причина, це масове переведення обслуговування житлових багатоквартирних будинків на ОСББ. Згідно із законом право голосу в таких зборах мешканців мають тільки співвласники, і щоб у вас не виникло проблем, можна заздалегідь потурбуватися цим питанням відвідавши держреєстратора або нотаріуса.

Як пройти

Отже, для початку нам потрібні документи для перереєстрації права власності на нерухомість - це свідоцтво на право власності, технічний паспорт, паспорт власника і заяву. Останнє не потрібно друкувати заздалегідь, коли ви з'явитеся до уповноваженої особи, то у нього візьмете правильно складений з юридичної точки зору зразок і заповніть. Звернутися можна до чиновника з центру реєстрації або до нотаріуса, як приватному, так і державному.

Раніше нотаріуси не мали подібних прав, але це було змінено в 2016 році прийняттям відповідних правок в законодавчу базу. Тепер у кожного українця є вибір, звертатися в центр реєстрації, де потрібно записуватися за 1-2 місяці або штовхатися в черзі по 6-8 годин, щоб потрапити на прийом без попереднього запису. Або відвідати кабінет нотаріуса, попередньо погодивши з ним зручний час візиту. Після прийняття даних змін послуга перереєстрації нерухомості стала в рази доступніше, простіше і менш корумпованою. А ось її вартість залишилася на колишньому рівні, потрібно сплатити збір за отримання інформації з держреєстру.

Ви подаєте необхідні документи, і виконавець вносить дані про об'єкт в базу даних, в обов'язковому порядку там вказується, хто і коли зробив цей запис. По завершенню роботи клієнт на руки отримує довідку, що в держреєстрі є запис про таке-то об'єкті із зазначенням такого-то власника. Довідка має юридичну силу, але не є правовстановлюючим документом. Щоб отримати його слід сплатити додатковий збір за оформлення виписки, вона виготовляється на спеціальному бланку і скріплюється печаткою. На сьогоднішній день виписка з держреєстру має таку ж силу, як і свідоцтво на право власності.

Якщо у вас збереглося попереднє свідоцтво, то після перереєстрації немає необхідності отримувати нове. Інше питання, що якщо з первісної документацією у вас непорядок, то її доведеться відновити. Що стосується технічної сторони цієї справи, то тут ви можете скористатися послугами нашої компанії.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    osoblivosti-oformlennia-tekhnichnogo-pasporta
    Нюанси оформлення технічного паспорта в БТІ
    Докладніше
    ekspertna-otsinka-nerukhomosti-v-bti
    Як проходить оцінка нерухомості в БТІ
    Докладніше
    podatok-na-nerukhomist-v-ukrayini-2017
    Хто і коли повинен платити податок на нерухомість
    Докладніше
    pravilna-organizatsiia-prostoru-v-interieri
    Як правильно організувати простір
    Докладніше

    Полезные ссылки