АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Адміністратор

+38(095)595-13-13+38(097)595-13-13

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Податок на нерухомість: що нового і скільки платити

podatok-na-nerukhomist-shcho-novogo-i-skilki-platiti
5 минут чтения

За рік в чинному законодавстві відбулося досить багато різних змін, які можуть торкнутися кожного громадянина нашої країни. Давайте ж розберемося, що буде нас чекати при оплаті щорічного податку на об'єкти нерухомості.

Що нового?

З цього року вступають в силу абсолютно нові правила погашення податкових зобов'язань. Тепер державні структури, що займаються збором податків, повинні надіслати відповідні повідомлення про необхідність погасити встановлену податкову ставку. Головна зміна полягає в тому, що раніше податок становив близько трьох відсотків від мінімальної заробітної плати за один метр квадратний. З цього ж року податкова ставка не може перевищувати позначку в 1,5 відсотка від все тієї ж номінальної суми.

Потрібно відзначити, що експерти не пов'язують таке значне, на перший погляд, зниження податків з добротою уряду. Швидше за все це пояснюється подвійним збільшенням мінімальної заробітної плати. З цього випливає, що реальна сума податку не зазнала жодних змін.

Що стосується пільг, то чинні законодавчі норми, що дозволяють значно скоротити оподатковувану базу, більше не можуть застосовуватися. Також пільги на податок можна отримати в тих випадках, коли площа нерухомість перевищує в п'ять разів розміри, які вважаються не трапляються під налогооблажение. Причому це стосується не тільки додаткових, а й основних пільг. Цей нюанс може значно вдарити по представниках середнього бізнесу і людям, чия платоспроможність різко знизилася.

Додатковий нюанс полягає в тому, що коли у власності у особи знаходиться об'єкт нерухомості, чий метраж перевищує позначку в 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для приватних будинків, він отримає надбавку до податку в розмірі 25 тисяч гривень.

Як оскаржується нараховані податки

У діючих нормах законодавства чітко прописується, що фізична особа зобов'язана сплатити встановлений податок протягом 60 днів з моменту вручення відповідного повідомлення. Якщо ж платник податків не згоден із зазначеною сумою, то він має право оскаржити її. Для цього потрібно звернутися в органи контролю із заявою, в якому потрібно запросити проведення повторної звірки інформації про об'єкт нерухомості, що перебуває у власності у заявника.

Нерідко трапляються різні помилки з інформацією про нерухомість, не враховуються наявні пільги і так далі. Тому не варто боятися відстоювати свої права і справедливість. Якщо в ході перевірки будуть виявлені розбіжності в даних, тоді починається перерахунок початкового податку, після чого платник отримає нове повідомлення, з оновленою сумою.

Кому платити

Розглянутими податками обкладається різні види нерухомості, починаючи житловими будинками і прибудовами до них, закінчуючи кімнатами в комунальних квартирах і дачними ділянками. При цьому в законі прописується, що під оподаткування не підпадає майно, що входять в державну власність. Також від обов'язкової сплати податків звільнені члени багатодітних сімей, установи, що займаються доглядом за дітьми і так далі.

Платити при цьому, звичайно ж, доведеться державі. Якщо ж Ви бажаєте знизити податковий тягар, тоді можна скористатися методом дроблення об'єктів нерухомості. Ця процедура має виключно формальний характер. Це означає, що власник має можливість на папері розділити своє майно на кілька частин. За рахунок цього можна знизити податкову ставку, зменшивши загальну суму обов'язкових виплат. Правда, для цього потрібно звернутися за допомогою до фахівця.

Можливі підводні камені

Можна виділити наступні труднощі, з якими можна зіткнутися в ході оплати податку на нерухомість:

  • Нові ставки можуть застосовані тільки в тому випадку, якщо місцеві ради самоврядування розмістять про це інформацію. В іншому випадку, з точки зору закону, використання нової процентної ставки буде неможливим і, відповідно, доведеться платити за минулорічними стандартам.
  • Неправильний підрахунок площі житла може привести до значної переплати. Щоб цього уникнути, необхідно ретельно ознайомитися з інформацією, викладеною в платіжної квитанції. У разі наявності будь-яких неточностей і відхилень, потрібно негайно оскаржити неправильну суму, звернувшись із заявою в виконавці органи.
  • Помилки в оформленні документації на нерухомість. Це досить велика тема, що має безліч варіацій.

Щоб з легкістю впоратися з цими та іншими труднощами, що виникають, потрібно заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця. Він допоможе пройти всілякі законодавчі процедури та, в разі необхідності, відстоїть Ваші інтереси.


Коментарі: 0

    Схожі статті

    Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами1624519157
    Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами
    Докладніше
    Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися
    Докладніше
    З 2 листопада набув чинності Антирейдерський закон
    Докладніше
    analiz-mekhanizmu-tekhnichnogo-obstezhennia-nerukhomosti
    Аналіз механізму технічного обстеження і введення в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозвільних документів
    Докладніше

    Полезные ссылки