Жителі столиці та передмістя поступово починають звикати до обслуговування в нових центрах надання адміністративних державних послуг населенню, які обслуговують як фізичних, так і юридичних осіб. На сьогоднішній день такі центри (ЦНАП) відкриті в десяти районах Києва і надають різнопланові юридичні послуги, пов'язані з оформленням та реєстрацією документів, майнових прав, об'єктів будівництва, юридичних осіб і т.д.
Повний список послуг такого центру займає кілька сторінок, фактично вони виконують ту роботу, яка раніше велася в паспортному столі, податкової, пенсійному фонді, архітектурно-будівельної інспекції та інших державних службах. Тільки тепер не потрібно обвивати пороги різних відомств, а досить відвідати центр надання адміністративних послуг в Києві, щоб отримати потрібне рішення, свідоцтво, довідку, виписку і т.д. Працюють такі центри за принципом «єдиного вікна», ви просто подаєте всі потрібні папери одному чиновнику і через 1-2 доби, в залежності від вашого питання, отримуєте конкретний результат.
Завдання ЦНАП
Перехід на надання адмінпослуг населенню через спеціалізовані центри повинен виконати наступні завдання:
- Спрощення процедури отримання адмінпослуг населенням і поліпшення якості їх надання.
- Надання всіх видів адмінпослуг в найкоротші терміни. Можливість виконати потрібну дію за мінімальну кількість відвідувань державних органів.
- Вільний доступ до інформації щодо правил виконання реєстраційних дій. Можливість отримання безкоштовної професійної консультації.
- Прийом заяв і документів від громадян для надання адміністративних послуг, передача їх на розгляді в профільних держслужби.
- Здійснення контролю за термінами прийняття рішення державними службами, отримання рішень і доведення їх до суб'єкта звернення.
Прийом в ЦНАП ведеться, як в режимі живої черги, так і за попереднім записом. Поки що не у всіх центрах є достатня кількість фахівців, щоб охопити весь спектр їх діяльності. Тому ми рекомендуємо попередньо уточнювати можливість надання потрібної послуги в конкретному ЦНАП, а також час роботи. Незважаючи на те, що всі центри працюють за єдиним принципом, графік роботи у них дещо відрізняється в залежності від району, цей момент перебуває в компетенції місцевих адміністрацій і регулюється виходячи з наявного штату і частоти звернень громадян.
А ось ціна в центрі надання адміністративних послуг повинна збігатися по Києву і Україні в цілому. Ніхто не відміняв державних мит, але розрахунок йде згідно актуальною нормативно-правовій базі, без незрозумілих комісій і нав'язаних додаткових послуг. Оплату можна провести за місцем через термінал самообслуговування.
Оформлення нерухомості, землевпорядкування та будівництво тепер в ЦНАП
Двома з ключових напрямків роботи нових центрів надання адмінпослуг є оформлення нерухомості і питання, пов'язані з будівництвом, архітектурою та землеустроєм. Саме таку офіційну класифікацію використовують на офіційному сайті ЦНАП.
Більше немає необхідності окремо відвідувати державне БТІ, подавати документи в комісію з архітектури і будівництва, звертатися в центр земельного кадастру, очікувати рішення місцевої влади і т.д. Самі ці процедури нікуди не поділися, просто тепер ви можете звести спілкування з чиновниками до одного співробітника ЦНАП, який зобов'язаний дати вам вичерпну професійну консультацію, взяти документи на розгляд і в установлений законом термін повідомити про винесене рішення. Такий підхід до роботи гарантує:
- рівні умови для всіх громадян, що звернулися;
- вільний доступ до інформації про стан розгляду питання;
- відсутність посередників;
- оперативне вирішення питання.
Тепер єдиною перешкодою на шляху отримання дозволу на будівництво, введення об'єкта в експлуатацію, виділення земельної ділянки у власність і схожим питань, залишається необхідність правильно підготувати всю проектну та дозвільну документацію, що додатково потребуватиме проведення технічних експертиз. З цим вам допоможе наша компанія «А БТІ», яка займається питаннями БТІ, архітектури та легалізації нерухомого майна в Києві і передмісті. Ми успішно допомагали нашим клієнтам ще за часів старих процедур, коли на кожному документі була потрібна резолюція відразу декількох чиновників з різних державних служб.