АРХІТЕКТУРНЕ БЮРО ТЕХНІЧНИХ ІДЕЙ

Архітектор

+38 (095) 595-14-14

м. Київ

вул. Ревуцького 18, оф. 73

Розташування на сайті
facebookgoogle-plustwitter

Перепланування квартири в Україні і яких правил треба дотримуватися

3 минуты чтения

Перш ніж щось змінювати в своєму квартирному приміщенні щодо перепланування, потрібно знати що дозволяє закон України. На сьогоднішній день закон трохи змінився, і сама процедура перепланування квартири в Україні стала трохи простіше. Важливо не плутати поняття перепланування з реконструкцією, адже це вже інше питання.

Всі роботи, в яких задіяні тільки не несучі стіни називаються перепланувальних робіт. Коли задіюється несуча стіна, інженерна система або фасад - це вже реконструкція, де діють трохи інші правила.

Чи не кожна зміна в квартирі, пов'язане з переплануванням має узгоджуватися. Головним правилом буде не задіяти несучу стіну. Така стіна не прибирається, в ній не можна робити отвір - в іншому випадку наслідки можуть бути серйозними не тільки для самого власника квартири, ніг і для всього будинку. Це стосується і кухні з санвузлом, їх розташування так само не можна міняти. Навіть прості зміни на кухні, в якій встановлений газ, не повинні відбуватися. Якщо кухня обладнана електроплитою, то тоді інше питання, її можна поєднувати з кімнатою (без роботи з несучою стіною).

Не потребує узгодження і робота з демонтажем або, навпаки, з обладнанням комори кімнати. Можна встановлювати додаткові перегородки і полиці в будь-якому бажаному місці своєї квартирної площі.

Які дії необхідно провести у випадку з переплануванням, що включає більш серйозні роботи:

 1. Створити проект. Створивши такий проект, значно простіше отримати дозвіл на нього. Так як в ньому все буде вказано по «поличках». Створити такий проект можна самому або звернеться за допомогою до фахівця: архітекторові, інженерові.
 2. Контроль архітектора. Якщо архітектор все контролює, то проблем з виконанням будь-яких перепланіровочних робіт не буде.
 3. Контроль інженера. Це необхідно якщо в роботі задіяні інженерні зміни.
 4. Подати декларацію про те, що почалися перепланіровочних роботи, і зареєструвати початок цих робіт.
 5. Оформлення нового техпаспорта або внести зміни в діючий техпаспорт квартири. Для такої процедури приїжджає працівник БТІ, щоб подивитися за фактом все зміни у Вашій квартирі, стверджуючи їх.
 6. Отримання висновок про те, що всі роботи у відповідності з проектом, і об'єкт прийнятий в експлуатацію.
 7. Отримати нові права, що підтверджують власність. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса або до представника державного / приватного реєстратора.

Якщо ви хочете зробити все швидко, якісно і в повному відповідність закону (а так і повинно бути), то найкраще відразу звернеться за допомогою до приватного БТІ. Фахівці своєї справи, нотаріуси, інженери, юристи все грамотно Вам розкажуть і допоможуть все правильно оформити.


Коментарі: 0

  Схожі статті

  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами1624519157
  Реєстрація права власності, у випадку з загубленими документами
  Докладніше
  rozdil-domovolodinnia-i-vidilennia-spilnogo-maina-v-naturi
  Розділ нерухомості і виділення майна в натурі
  Докладніше
  tekhnichne-obstezhennia-budivli-pravila-i-vimogi
  Технічне обстеження будівлі правила і вимоги
  Докладніше
  iak-uzakoniti-pribudovu-do-privatnogo-budinku
  Як узаконити прибудову до приватного будинку
  Докладніше

  Полезные ссылки